Dosyć niespodziewany ruch ze strony rosyjskiego rządu. Zamierzają uregulować ktyptowaluty. Mastercard wprowadza biometryczne uwierzytelnianie. W amerykańskim Seattle Amazon otworzył pierwszy sklep bez kas – Amazon Go. Revolut wprowadza wygodne i tanie ubezpieczenia dla podróżnych. Kupujesz samochód z za granicy? Sprawdź jego historię bez wychodzenia z domu.

I Rosja ureguluje kryptowaluty

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Rosja ureguluje kryptowaluty.

Ostatnie tygodnie nie są zbyt korzystne dla fanów kryptowalut. Kurs Bitcoina spadł w okolice 11 tysięcy dolarów, ale pojawiła się jedna wiadomość, która może wlać nieco otuchy w serca posiadaczy wirtualnych tokenów. Rosyjski resort finansów przygotowuje ustawę, która ma uregulować rynek kryptowalut. Czy to na pewno dobra wiadomość?

II Mastercard wprowadza uwierzytelnienie biometryczne

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Mastercard wprowadza uwierzytelnienie biometryczne.

Mastercard poinformował, że począwszy od kwietnia 2019 roku posiadacze jego kart będą mogli korzystać z biometrycznych technik uwierzytelniania, takich jak rozpoznawanie odcisków palców i rysów twarzy, podczas zakupów i dokonywania płatności.

Funkcje biometryczne są coraz bardziej powszechne na tabletach i smartfonach, a klienci wyraźnie preferują takie rozwiązania. Równocześnie wchodzą w życie nowe regulacje Unii Europejskiej dotyczące tzw. silnego uwierzytelniania. Nadszedł więc czas, aby wprowadzić biometryczne uwierzytelnianie płatności cyfrowych na szeroką skalę.

III Amazon Go już otwarty. Jak działa sklep bez kas?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Amazon Go już otwarty. Jak działa sklep bez kas?.

Amazon Go oficjalnie otwarty. Pierwszy sklep bez kas znajduje się w amerykańskim mieście Seattle. Przy wejściu spotkamy bramki podobne do tych z warszawskiego metra, które otworzyć można za pomocą aplikacji mobilnej. Pomimo braku kas sklep nie jest całkowicie pozbawiony elementu ludzkiego.

Obsługa służy pomocą w razie ewentualnych problemów, ale jej rola jest ograniczona do minimum. W sklepie nie ma oczywiście kas, ale także wózków – bo i po co? Przecież i tak pakujemy wszystko do torby i wychodzimy. Pracownicy mają jeszcze jedną funkcję – sprawdzają dokument tożsamości klientów, którzy chcą kupić alkohol. Dowód jest sprawdzany zanim podniesiemy alkohol z półki.

IV Revolut wprowadza kolejne ułatwienia dla podróżnych

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Revolut wprowadza kolejne ułatwienia dla podróżnych.

Revolut wprowadza nową usługę, która jeszcze bardziej ułatwi zagraniczne wyjazdy. Do tej pory dzięki aplikacji mogliśmy wygodnie płacić za granicą i wymieniać walutę po korzystnym kursie. Była też opcja ubezpieczenia telefonu. Teraz do apki trafiają super wygodne ubezpieczenia podróżne.

Co w tym takiego wyjątkowego? Przede wszystkim automatyczne działanie i niska cena. Koszty ubezpieczenia będą zaczynały się już od 1 funta. Z Revolut korzysta już ponad milion klientów na całym świecie.

V Kupujesz auto z zagranicy? Sprawdź jego historię bez wychodzenia z domu

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kupujesz auto z zagranicy? Sprawdź jego historię bez wychodzenia z domu.

Chcesz kupić auto z zagranicy, które nie jest zarejestrowane w Polsce? Zanim się zdecydujesz, sprawdź jego historię. Dzięki rozszerzonej usłudze Ministerstwa Cyfryzacji – Historia Pojazdu, możesz to zrobić bez wychodzenia z domu.

Na portalu historiapojazdu.gov.pl od ponad miesiąca nabywcy i właściciele samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady mogą sprawdzić ich przeszłość.