Zgodnie z badaniem Mastercard co czwarty Polak chce płacić urządzeniami „ubieralnymi”. Przemysł w kosmosie to kwestia czasu – wyścig już się zaczął. Czy to koniec papierowych faktur? Startuje serwis Chmura Faktur od Idea Banku. Czy Elon Musk rozwiąże problem korków? Ma już wstępną zgodę. Brytyjczycy mają pomysł jak poprawić jakość Internetu w małych miejscowościach.

I Co czwarty Polak chce płacić urządzeniami typu wearables

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Co czwarty Polak chce płacić urządzeniami typu wearables.

Płatności mobilne i wearables to kolejny etap rozwoju technologii zbliżeniowej, w korzystaniu z której Polacy stali się europejskimi specjalistami. Już co trzeci z nas płaci bezstykowo codziennie.

II Przemysł w kosmosie to kwestia czasu. Wyścig już się rozpoczął

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Przemysł w kosmosie to kwestia czasu. Wyścig już się rozpoczął.

Produkty z oznaczeniem „Made in Space” mogą trafić na rynek w ciągu zaledwie dekady. Przemysł w przestrzeni kosmicznej opuścił sferę marzeń i na naszych oczach staje się rzeczywistością. Stany Zjednoczone podjęły już kroki prawne, mające na celu legalizację obrotu minerałami wydobywanymi z przelatujących w pobliżu asteroid. Pozyskiwanie materiałów produkcyjnych z kosmosu jest częścią wizji, w której Ziemia staje się przestrzenią mieszkalną i handlową, a większość przemysłu odbywa się w stanie nieważkości.

III Startuje nowy serwis Idea Banku. Czy to koniec papierowych faktur?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Startuje nowy serwis Idea Banku. Czy to koniec papierowych faktur?.

Wystartowała pierwsza platforma do bezpłatnego wystawiania, przechowywania i przesyłania dokumentów księgowych. Chmura Faktur jest otwarta dla wszystkich użytkowników: przedsiębiorców, biur księgowych, konsumentów oraz administracji publicznej. Celem nowego przedsięwzięcia Grupy Idea Bank jest wyeliminowanie z życia gospodarczego w Polsce papierowych faktur.

IV Czy Elon Musk rozwiąże problem korków? Ma już wstępną zgodę

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Czy Elon Musk rozwiąże problem korków? Ma już wstępną zgodę.

Boring Company, firma Elona Muska, otrzymała wstępną zgodę na budowę podziemnych tuneli pomiędzy Waszyngtonem a Nowym Jorkiem. Departament Transportu w stolicy USA wstępnie pozwolił rozpocząć kopanie na opuszczonym terenie w południowo-wschodniej części miasta.

V Jak poprawić jakość Internetu? Brytyjczycy mają pomysł

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Jak poprawić jakość Internetu? Brytyjczycy mają pomysł.

W małych wsiach bardzo często pojawia się problem z Internetem. Połączenie jest słabe, często się zrywa, a nasza cierpliwość wystawiona jest na próbę. Rząd brytyjski razem z Kościołem anglikańskim postanowili wyjść naprzeciw problemowi. Wykorzystują budynki kościołów, by poprawić łączność szerokopasmową i mobilną.