Narodziny dziecka można już zgłosić online – nie trzeba iść do urzędu. Zdaniem prezesa Banku Pekao, Michała Krupińskiego, banki powinny już inwestować w blockchain. 50 Cent zarobił miliony dzięki Bitcoinowi. Snipay to aplikacja, która umożliwia płatności i przyjmowanie płatności kryptowalutami. Rząd przyjął projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Co to oznacza dla kryptowalut?

I Narodziny dziecka można już zgłosić przez Internet

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Narodziny dziecka można już zgłosić przez Internet.

Rząd przyjął wczoraj projekty Ministerstwa Cyfryzacji, które pozwolą m.in. na uruchomienie e-usługi elektronicznego zgłaszania narodzin dziecka. Dziś, aby zgłosić narodziny dziecka rodzic udaje się do urzędu osobiście. Jednocześnie w funkcjonujących dotychczas przepisach i rejestrach publicznych brakowało mechanizmów jednoznacznie łączących dziecko z rodzicami.

II Prezes Pekao: Banki muszą inwestować w blockchain

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Prezes Pekao: Banki muszą inwestować w blockchain.

Prezes Banku Pekao S.A. Michał Krupiński podczas panelu CNBC w Davos powiedział, że technologia blockchain to szansa dla banku, której nie można przegapić. Bank Pekao już bada możliwość wykorzystania blockchain w swojej działalności i chce zostać liderem w obszarze jej zastosowania w bankowości.

Michał Krupiński wziął udział w dyskusji panelowej „Technologia blockchain a banki” podczas 48. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Organizatorem i gospodarzem panelu była telewizja CNBC – największa na świecie sieć kanałów informacyjnych poświęconych ekonomii.

III 50 Cent zarobił miliony dzięki Bitcoinowi

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – 50 Cent zarobił miliony dzięki Bitcoinowi.

Pomimo, że Bitcoin nie ma ostatnio najlepszej prasy, a kurs ugrzązł w okolicach 11 tysięcy dolarów, to wciąż można na nim zarobić. Pokazuje to przykład znanego rapera 50 Centa, który dzięki sprzedaży swojego albumu za pośrednictwem BTC zarobił prawie 9 milionów dolarów.

O sprawie informuje serwis TMZ. W 2014 roku 50 Cent stał się jednym z pierwszych artystów, którzy rozpoczęli przyjmowanie płatności w Bitcoinach. Wtedy za jednego BTC trzeba było zapłacić około 662 dolary.

IV Snipay – aplikacja do płatności kryptowalutami

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Snipay – aplikacja do płatności kryptowalutami.

Od grudnia zeszłego roku na polskim rynku działa interesująca aplikacja Snipay, która pozwala płacić i przyjmować płatności kryptowalutami za pomocą technologii blockchain. Twórcą apki jest spółka CWA. Snipay jest systemem umożliwiającym wygodne płacenie z użyciem kryptowalut zarówno w lokalach jak i online. Jego zadaniem jest pośrednictwo pomiędzy portfelem płacącego a łańcuchem bloków używanej przez niego kryptowaluty. Po wprowadzeniu kwoty oraz wyborze waluty, Snipay przygotowuje dane transakcji oraz wyświetla je w formie kodu QR.

V Rząd przyjął projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Co to oznacza dla kryptowalut?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Rząd przyjął projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Co to oznacza dla kryptowalut?

Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się informacja o przyjęciu projektu ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, która ma dostosować polskie prawo do unijnej dyrektywy AMLD IV. Proponowane zmiany będą miały też wpływ na posiadaczy kryptowalut, ponieważ przepisy obejmą giełdy wymiany.

Jednym z najczęstszych zarzutów względem Bitcoina jest właśnie fakt, iż często staje się on instrumentem do finansowania działania terrorystów bądź wykonywania przekrętów finansowych. Teraz ma się to zmienić za sprawą AMLD IV, której projekt Komisja Europejska przedłożyła jeszcze w 2016 roku.