Mariusz Zabrocki, dyrektor zarządzający iwoca, komentuje sytuację firmy w Polsce. Kto będzie szefem Departamentu FinTech w KNF? Jest komunikat Urzędu. Shumee zaszumiało rok temu. Jak im idzie? Allianz i Visa wdrażają aplikację do płatności mobilnych. Allegro nawiązuje współpracę z LeaseLink – nowe możliwości dla kupujących.

I Zabrocki: iwoca w Polsce ma się dobrze

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Zabrocki: iwoca w Polsce ma się dobrze.

Od jakiegoś czasu w branży krążą plotki, że firmie iwoca nie wiedzie się najlepiej. Ma to być związanie z dużymi stratami kredytowymi. Firma zamknęła też biuro w Warszawie. Czy iwoca zamierza zrezygnować z prowadzenia biznesu nad Wisłą? I ile prawdy jest w doniesieniach o kłopotach firmy? Postanowiliśmy zapytać u źródła.

II Kto będzie szefem Departamentu FinTech w KNF?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kto będzie szefem Departamentu FinTech w KNF?.

W styczniu bieżącego roku Marek Chrzanowski – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, ogłosił zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Od 23 lutego oficjalnie działa nowy Departament Innowacji Finansowych FinTech. KNF podał informacje dotyczące, kto będzie dyrektorem departamentu.

III Shumee zaszumiało rok temu. Jak im idzie?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Shumee zaszumiało rok temu. Jak im idzie?.

Nie będziemy owijać w bawełnę. Szumne zapowiedzi pomogły osiągnąć rozgłos, ale żaden artykuł prasowy nie zastąpi pracy, którą trzeba wykonać. A tej wykonano wiele. Do zapowiadanych 300 tys. użytkowników wciąż daleko, ale szanse na ich osiągnięcie całkiem spore.

IV Allianz i Visa wdrażają aplikację do płatności mobilnych

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Allianz i Visa wdrażają aplikację do płatności mobilnych.

Visa wraz z Allianz Partners udostępniają konsumentom nowe, innowacyjne rozwiązanie płatnicze: Allianz Prime. Aplikacja mobilna jest pierwszą tego typu w branży ubezpieczeniowej – łączy funkcje płatności mobilnych i programu lojalnościowego, umożliwiając konsumentom dokonywanie szybkich, bezpiecznych i łatwych płatności mobilnych w terminalach POS i sklepach internetowych.

V Od dziś leasing na Allegro we współpracy z LeaseLink

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Od dziś leasing na Allegro we współpracy z LeaseLink.

Przedsiębiorcy mogą już wygodnie wziąć zakupione na Allegro produkty w leasing. Allegro wychodzi naprzeciw ich potrzebom dzięki współpracy z LeaseLink, fintechem, który jest liderem polskiego rynku leasingu on-line.