BGŻ BNP Paribas wreszcie udostępnił BLIKA swoim klientom. Litwa zaprasza do siebie fintechy z Azji i otwiera im drzwi do rynku europejskiego. Czy po Brexicie Wspólnotę opuści kolejne państwo? Sondaże przed planowanymi na początek marca wyborami we Włoszech dają szanse na zwycięstwo eurosceptycznej partii. Czy Bitcoin jest nielegalny? Bank zamknął klientowi konto za obracanie kryptowalutami. Apple staje po stronie użytkowników w sprawie tak zwanych „Loot Boxów”.

I BLIK już dostępny dla klientów BGŻ BNP Paribas

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – BLIK już dostępny dla klientów BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas udostępnił swoim klientom płatności mobilne BLIK. Dzięki temu klienci otrzymali dostęp do jednej z najszybszych metod płatności w sklepach internetowych, a także mogą jeszcze prościej korzystać z usług oraz produktów oferowanych przez bank – wypłacać pieniądze z bankomatów czy płacić w sklepach stacjonarnych.

II Litwa otwiera drzwi do rynku europejskiego fintechom z Azji

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Litwa otwiera drzwi do rynku europejskiego fintechom z Azji.

Litewska rządowa agencja doradcza Invest in Lithuania podpisała z Fintech Association z Singapuru umowę dotyczącą powołania do życia Centrum Blockchain, które umożliwi wejście na rynek europejski firmom z Azji i Australii, które będą korzystać z europejskiego paszportu uzyskanego na Litwie. Centrum rozpocznie działalność 28 stycznia 2018 roku.

III Obawy o kolejny „exit” z Unii. Kluczowe najbliższe trzy miesiące

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Obawy o kolejny „exit” z Unii. Kluczowe najbliższe trzy miesiące.

Czy po Brexicie Wspólnotę opuści kolejne państwo? Sondaże przed planowanymi na początek marca wyborami we Włoszech dają szanse na zwycięstwo eurosceptycznej partii, co w połączeniu chłodnym nastawieniem Włochów do UE i słabą sytuacją gospodarczą kraju niesie ryzyko ożywionej dyskusji o „Italexicie” – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz. pl.

IV Bank zamknął konto za handel kryptowalutami. Bitcoin jest nielegalny?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank zamknął konto za handel kryptowalutami. Bitcoin jest nielegalny?

Wśród entuzjastów Bitcoina i pozostałych kryptowalut zawrzało. Do sieci trafiło zdjęcie pisma, które otrzymał jeden z klientów BZ WBK. Bank wypowiedział mu umowę za to, że obracał kryptowalutami. Zdaniem Banku Zachodniego w Polsce jest to niezgodne z prawem.

V Apple staje po stronie użytkowników w sprawie „Loot Boxów”

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Apple staje po stronie użytkowników w sprawie „Loot Boxów”.

Apple jako pierwsza amerykańska firma postanowiła uregulować kwestię tak zwanych „Loot Boxów”, czyli paczek z wirtualnymi przedmiotami w grach wideo. Wszystkie gry i aplikacje z App Store muszę udostępnić użytkownikom informacje o tym, jakie są szanse na wylosowanie danych przedmiotów.