Partner serwisu Visa dla biznesu

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (29.01.18)

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 30 stycznia 2018, 07:00 Aktualizacja: 29 stycznia 2018, 23:35

Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji fintechowych z poprzedniego dnia. Co warto wiedzieć dziś rano? Jeżeli coś wczoraj przegapiliście, to nic straconego!

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (26.02.18)

Apple dogada się z Polskim Standardem Płatności? Integracja możliwa wspólnie z Blikiem. Aplikacja do biegania zdradziła sekrety amerykańskiej armii. Największy grecki bank wybrał ofertę polskiej firmy. Sąd Apelacyjny oddalił odwołanie Getin Noble Banku od decyzji UOKiK. Bank zapłaci 5 milionów złotych kary. Elon Musk będzie sprzedawał miotacze ognia.

I Apple Pay wspólnie z Blikiem? Negocjacje z PSP podobno trwają

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Apple Pay wspólnie z Blikiem? Negocjacje z PSP podobno trwają.

Plotki o pojawieniu się Apple Pay w Polsce krążą już od kilku miesięcy. Do tej pory rozważano scenariusze, w których to gigant z Cupertino nawiązuje współpracę z kilkoma bankami działającymi nad Wisłą. Okazuje się, że jest też inna droga… Niewykluczone, że Apple dogada się z Polskim Standardem Płatności, czyli operatorem systemu BLIK. Dzięki temu firma Tima Cooka od razu wdroży usługę w kilku bankach na raz.

II Aplikacja zdradziła sekrety amerykańskiej armii

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Aplikacja zdradziła sekrety amerykańskiej armii.

Aplikacje mobilne towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Niezależnie od tego czy jesteśmy ciężko pracującym cywilem, czy żołnierzem walczącym poza granicami swojego kraju… Okazuje się, że ta wszechobecność mobilnych aplikacji może być niebezpieczna. Przekonali się o tym między innymi amerykańscy żołnierze w Syrii i Afganistanie.

Jednym z najczęściej używanych rodzajów apek są te, które pozwalają śledzić naszą aktywność fizyczną. W Polsce najpopularniejszą z nich jest chyba Endomondo. Natomiast wśród obywateli USA sławę zyskuje aplikacja Strava – niekoniecznie z pozytywnych względów

III Największy grecki bank wybrał ofertę polskiej firmy

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Największy grecki bank wybrał ofertę polskiej firmy.

Największy grecki bank, Piraeus Bank, mający blisko 6 milionów klientów i 30% udział w rynku w tym kraju, jeszcze w 2018 roku uruchomi wirtualny oddział. Będzie to kolejne wdrożenie LiveBanku, realizowane przez firmę Ailleron dla tego klienta.

W zeszłym roku bank udostępnił klientom samoobsługowe oddziały, wyposażone w kioski VTS (Video Teller System) działające na systemie LiveBank, wdrożonym przez Ailleron końcem 2016 roku. W oddziałach tych klienci mogli całkowicie automatycznie zrealizować transakcje, prowadzić rozmowę wideo z doradcą, przesyłać podpisane dokumenty, a także wpłacać i wypłacać gotówkę.

IV Getin Noble Bank zapłaci 5 milionów złotych kary

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Getin Noble Bank zapłaci 5 milionów złotych kary.

Sąd Apelacyjny oddalił odwołanie Getin Noble Banku od decyzji UOKiK. W 2013 roku prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że doradcy banku wprowadzali klientów w błąd, oferując ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Eksponowali informacje o korzyściach kosztem ryzyka. Bank będzie musiał zapłacić 5 milionów złotych kary.

V Elon Musk sprzedaje miotacze ognia

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Elon Musk sprzedaje miotacze ognia.

The Boring Company to kolejna z inicjatyw Elona Muska. Szef SpaceX i Tesli zamierza zlikwidować korki w wielkich miastach dzięki wywierceniu tuneli pod ulicami. Teraz żeby zarobić na główną działalność firmy Musk postanowił sprzedawać miotacze ognia…

To nie pierwsza sytuacja, gdy Boring Company sprzedaje produkty ze swoim logo. Jakiś czas temu głośno było o czapkach z logiem BC, których w zeszłym roku udało się sprzedać około 50 tysięcy. Za jedno nakrycie głowy od Muska trzeba było zapłacić 20 dolarów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zdarzylo-sie-wczoraj-najwazniejsze-informacje-minionego-29-01-18