Ktoś wątpi w potencjał technologii blockchain? Na pewno nie Komisja Europejska. Chińscy giganci łączą siły -będą rozwijać IoT i sztuczną inteligencję. Macie konto w tym niemieckim banku? Do jutra musiscie wypłacić pieniądze. ING Bank Śląski promuje płatności smartfonem – za takie transakcje można dostać 30 zł. Bitcoin wart już ponad 11 tysięcy dolarów. . .

I Komisja Europejska inwestuje w blockchain

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Komisja Europejska inwestuje w blockchain.

Firma Worldline, jeden z europejskich liderów branży płatności i obsługi transakcji, podpisała umowę z Komisją Europejską w sprawie projektu Bloomen – „Blockchain w nowej erze media experience”.

Celem projektu Bloomen – stworzonego z myślą o mediach i wartościowych treściach – jest rozszerzenie wykorzystania technologii blockchain na różne rodzaje transakcji wykonywanych przez użytkowników sieci, a także wprowadzenie innowacyjnego sposobu tworzenia treści oraz ich udostępniania, spersonalizowanej konsumpcji, monetyzacji i ochrony prawami autorskimi.

II Chińscy giganci będą rozwijać IoT i sztuczną inteligencję

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Chińscy giganci będą rozwijać IoT i sztuczną inteligencję.

Chiny to potęga na rynku fintechowym i technologicznym. Pomimo, że zdaniem niektórych obserwatorów wciąż sporo brakuje im do technologicznego poziomu USA, to Państwo Środka ma jeden niezaprzeczalny atut – ogromną populację, czyli niemal niewyczerpany rynek zbytu. Dlatego nikt nie może lekceważyć firm pokroju Alibaby, Tencentu, Xiaomi, czy Baidu.

To właśnie te dwie ostatnie spółki ogłosiły nawiązanie współpracy w zakresie rozwoju Internet of Things i sztucznej inteligencji. Baidu to przeglądarka internetowa i chińska odpowiedź na Google, natomiast Xiaomi to producent smartfonów, który wzoruje się na Apple.

III Niemiecki bank kończy działalność. Jutro ostatni dzień na zabranie z niego swoich pieniędzy

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj  – Niemiecki bank kończy działalność. Jutro ostatni dzień na zabranie z niego swoich pieniędzy.

Volkswagen Bank 30 listopada 2017 kończy działalność zorientowaną na klientów indywidualnych. Od 1 grudnia niemiecki bank będzie prowadził tylko rachunki przedsiębiorców. Dlatego VW Bank przypomina klientom indywidualnym, że jutro mają ostatni dzień na zabranie z banku swoich pieniędzy.

IV Promocja w ING. 30 zł za płatności smartfonem

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Promocja od ING Banku Śląskiego. Płać telefonem i zyskuj.

ING Bank Śląski przygotował promocję „Płać kartą Mastercard w telefonie i zyskaj 30 zł”.

Mastercard w telefonie to karta wirtualna wydawana do konta, która pozwala na szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, w technologii HCE. Karta jest dostępna dla klientów, którzy:

  • są użytkownikami aplikacji Moje ING Mobile,
  • mają telefon z systemem operacyjnym Android 4.4 lub wyższym oraz technologią NFC.

V 11 tysięcy i nadal rośnie… Bitcoin nie zwalnia tempa

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – 11 tysięcy i nadal rośnie… Bitcoin nie zwalnia tempa.

Szczerze mówiąc pisanie kolejnych artykułów o Bitcoinie w tak krótkim odstępie czasu robi się trochę nudne. Przedwczoraj ponad 9 tysięcy, wczoraj ponad 10 tysięcy, a dzisiaj już ponad 11 tysięcy – tyle dolarów trzeba zapłacić za jednego Bitcoina. Idąc tym tokiem rozumowania na jutro można już przygotować kolejny materiał o tym, że BTC przekroczył wartość 12 tysięcy USD…