Po co nam papierowe bilety i gotówka? Visa ma lepszy pomysł. Ekspresowe przelewy Express Elixir już dostępne w Inteligo. Co o sytuacji w swojej firmie myślą CFO’s? Jak się zapatrują na cyfryzację – nowe badanie Deloitte. Czy Polacy naprawdę są zagubieni w świecie finansów? Jeden z ubezpieczycieli oferuje klientom ciekawą alternatywę dla aut zastępczych – auta na minuty. Czy to już InsurTech?

I Koniec z gotówką i papierowymi biletami

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Koniec z gotówką i papierowymi biletami. Visa wdraża nowy projekt.

Visa ogłosiła wczoraj inaugurację nowego programu Visa Global Transit Solutions (Globalne rozwiązania Visa dla transportu publicznego), którego celem jest popularyzacja korzystania z płatności zbliżeniowych w bramkach biletowych w metrze oraz kasownikach w autobusach i tramwajach, co przynosi oszczędność czasu i większy komfort dla pasażerów na całym świecie.

Dzięki nowemu programowi Visa organizatorom transportu publicznego i dostawcom technologii łatwiej będzie wprowadzać płatności zbliżeniowe w komunikacji miejskiej.

II Express Elixir dostępny w Inteligo

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Przelewy Express Elixir już dostępne w serwisie transakcyjnym Inteligo.

Klienci Inteligo mogą już korzystać z natychmiastowych przelewów Express Elixir obsługiwanych przez KIR. Usługa umożliwia błyskawiczne przelewy pomiędzy bankami, dzięki czemu środki dostępne są w ciągu kilku sekund na wskazanym rachunku. Od kilku tygodni klienci Inteligo mogą wysyłać szybkie przelewy przez aplikację IKO, od wczoraj zrobią to też przez serwis transakcyjny.

Aby zlecić przelew natychmiastowy – oba banki: nadawcy i odbiorcy muszą być uczestnikami systemu Express Elixir. Płatności mogą być zlecane o każdej porze dnia przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Po wykonaniu przelewu klient od razu otrzymuje komunikat, że przelew został zrealizowany, a środki w ciągu kilku sekund są już na wskazanym rachunku w innym banku.

III Co kierownictwo myśli o automatyzacji? Badanie Deloitte

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Dyrektorzy finansowi coraz większymi optymistami. Co myślą o automatyzacji?

Coraz większa część biznesu na świecie prowadzona jest poprzez sieć i świat cyfrowy. Do tej rzeczywistości przenoszą się konsumenci, producenci i ich dostawcy. Inwestorzy wyżej wyceniają firmy odnoszące sukces biznesowy z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Badanie Deloitte CFO Survey wskazuje, że aż 60 proc. dyrektorów finansowych w Polsce aktywnie kreuje strategię firmy w zakresie działania w świecie cyfrowym, a dalszych 20 proc. uczestniczy w jej dyskusji i niezależnej weryfikacji w gronie zarządu.

IV Carsharing zamiast auta zastępczego?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Carsharing zamiast auta zastępczego – nowa oferta Warty.

Klienci Warty zamiast auta zastępczego mogą skorzystać ze współdzielonych samochodów Traficara. Nie muszą płacić za benzynę, ani za miejskie parkingi, a każda podróż Traficarem jest objęta kompleksowym ubezpieczeniem bez udziału własnego w szkodzie. Podpisana pomiędzy obydwoma firmami umowa obowiązuje w siedmiu miastach, gdzie działa Traficar.

Usługa carsharingowa Traficara to dla klientów Warty alternatywa względem klasycznego auta zastępczego z polisy OC. Jeśli poszkodowany zdecyduje się na tę opcję rozliczenia z firmą ubezpieczeniową otrzyma na skrzynkę mailową instrukcję i voucher kwotowy na darmowe przejazdy Traficarem. Usługa jest dostępna w siedmiu polskich miastach: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i Sopocie.