PKP prezentuje aplikację do zakupu biletów i sprawdzenia rozkładu jazdy pociągów. Google wprowadza nowe funkcje – blokowanie reklam i ciekawą selekcję newsów z okolicy. Bankowość elektroniczna ma już ponad 35 milionów użytkowników. Brand24 wchodzi na giełdę, a ich akcję rosną w ekspresowym tempie. Czym zajmuje się teraz Anna Streżyńska? Najprawdopodobniej branżą e-sportu.

I Bilkom – nowa aplikacja dla podróżujących

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bilkom – nowa aplikacja dla podróżujących.

PKP oferuje swoim klientom nową usługę pozwalającą w łatwy i szybki sposób na zakup biletu, czy sprawdzenie rozkładu jazdy pociągów. Aplikacja www.bilkom.pl na razie działa jedynie w wersji beta w przeglądarce internetowej. Do końca kwietnia planowana jest jej wersja mobilna na systemy Android, a później iOS.

II Nowości od Google. Wiadomości z okolicy i większa kontrola reklam

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Nowości od Google. Wiadomości z okolicy i większa kontrola reklam.

Google zaprezentowało nową aplikację o nazwie Bulletin, która pozwala na dzielenie się ciekawymi wydarzeniami ze swojej okolicy. Dodatkowo serwis da większą kontrolę nad wyświetlanymi reklamami – będzie można zablokować uciążliwe powiadomienia ze stron, które odwiedziliśmy wcześniej.

III Ponad 35 milionów użytkowników bankowości elektronicznej

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ponad 35 milionów użytkowników bankowości elektronicznej.

Związek Banków Polskich opublikował kolejny raport NetB@nk, czyli przegląd tendencji na rynku bankowość elektronicznej, w szczególności tej internetowej. W III kwartale 2017 r. liczba klientów indywidualnych mających możliwość korzystania z bankowości elektronicznej przekroczyła 35 mln, a ponad 15,7 mln klientów stanowią Ci, którzy co najmniej raz w miesiącu logują się do bankowości internetowej.

IV Brand24 wchodzi na giełdę, a akcje rosną o 80%

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Brand24 wchodzi na giełdę, a akcje rosną o 80%.

Spółka Brand24 zadebiutowała wczoraj na giełdzie NewConnect. W niecałą godzinę ich notowania zostały poprawione o kilkadziesiąt procent. Inwestorzy, którzy kupili akcje firmy już na początku wczorajszej sesji zyskali nawet 80%.

V Anna Streżyńska przechodzi do e-sportu?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Anna Streżyńska przechodzi do e-sportu?.

Przy okazji tegorocznej rekonstrukcji rządu zdymisjonowano minister cyfryzacji Annę Streżyńską. Była szefowa resortu nie musiała jednak długo czekać na objęcie nowej funkcji. Streżyńska ma zostać udziałowcem i członkiem zarządu nowej firmy, działającej w obszarze e-sportu.