Facebook zamierza promować lokalne treści. To kolejne złe wiadomości dla wydawców? Apple nie wypuści kolejnej edycji iPhone SE – przynajmniej nie w tym roku. Facebook będzie blokował reklamy kryptowalut. Natomiast Samsung postanawia zainwestować w kopanie wirtualnych tokenów. Petro – kryptowaluta Wenezueli trafi do przedsprzedaży już 20 lutego.

I Kolejne zmiany na Facebooku. Więcej lokalnych treści

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kolejne zmiany na Facebooku. Więcej lokalnych treści.

Mark Zuckerberg zapowiada kolejne zmiany na swoim serwisie. Od początku roku Facebook preferuje treści udostępniane przez znajomych, kosztem tych z polubionych stron, a teraz na tapecie znajdą się newsy z okolicy. Na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

II Dramat fanów Apple – nie będzie kolejnej edycji iPhone SE

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Dramat fanów Apple – nie będzie kolejnej edycji iPhone SE.

Czy są tu fani firmy Apple i ich sprzętu? Jeśli tak, to mamy dla Was złą wiadomość. Okazuje się, że firma Apple w tym roku nie zamierza wypuścić nowej edycji kultowego modelu iPhone SE. Dlaczego? Firma zamierza skupić się na produkcji trzech nowych smartfonów i chce je przekazać klientom na czas.

III Facebook blokuje reklamy promujące kryptowaluty

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Facebook blokuje reklamy promujące kryptowaluty.

Facebook wydał właśnie najnowsze rozporządzenie dotyczące reklam i promocji na swoim serwisie. Zakazał wszelkich reklam promujących kryptowaluty – nie zobaczymy już ogłoszeń Bitcoina, Ethereum i innych krypto. Ma to uniemożliwić ludziom reklamowanie produktów finansowych oraz usług, które mogą być kojarzone z wprowadzaniem użytkowników w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi.

IV Samsung inwestuje w koparki kryptowalut

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Samsung inwestuje w koparki kryptowalut.

Koreańska firma rozpoczęła produkcję układów scalonych ASIC, dzięki którym można wydobywać kryptowaluty. Jest to ciekawa alternatywa dla rozwiązań, które do kopania Bitcoina wykorzystują karty graficzne. Wejście Samsunga na rynek kryptowalut może zagrozić pozycji chińskiego Bitmana, który obecnie jest liderem w produkcji układów ASIC

V Kryptowaluta Wenezueli w przedsprzedaży od 20 lutego

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kryptowaluta Wenezueli w przedsprzedaży od 20 lutego.

Wenezuela ma rozpocząć przedsprzedaż krajowej kryptowaluty już 20 lutego. Tokeny będą nosiły nazwę Petro. Mają mieć pokrycie w rezerwach ropy naftowej, złota, gazu i diamentów. Zdaniem Nicolasa Maduro, Petro pomoże Wenezueli ominąć amerykańskie sankcje i swobodnie dokonywać transakcji międzynarodowych.