Problemy z paliwową aplikacją JustDrive. Potężna rakiet Falcon Heavy ma wystartować już dzisiaj – to kolejny krok na drodze do kolonizacji Marsa. Szef Samsunga wyszedł z więzienia. Ministerstwo Finansów przygotowało aplikację, która pomoże mikroprzedsiębiorcom w złożeniu JPK. Polska giełda kryptowalut trafia na listę ostrzeżeń KNF.

I Problemy z JustDrive – nie zapłacimy za pomocą smartfona

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Problemy z JustDrive – nie zapłacimy za pomocą smartfona.

Telefon nie służy już tylko do dzwonienia i wysyłania SMS. Dziś może zastąpić nam portfel – zostawiając w domu pieniądze nie musimy się dłużej martwić. W weekend chcieliśmy wypróbować nową aplikację JustDrive – niestety po jej zainstalowaniu i udaniu się na stację paliw nie mogliśmy z niej skorzystać. W czym problem?

II Falcon Heavy wystartuje już jutro. Loty na Marsa coraz bliżej

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Falcon Heavy wystartuje już jutro. Loty na Marsa coraz bliżej.

Już dzisiaj po raz pierwszy wystartuje Falcon Heavy – produkcja firmy Elona Muska, SpaceX. Jest to kluczowy moment dla planów kolonizacji Marsa, ponieważ właśnie z tą myślą zbudowano rakietę. Start wielokrotnie przekładano, ale wygląda na to, że tym razem wszystko pójdzie po myśli Muska.

III Szef Samsunga wyszedł z więzienia

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Szef Samsunga wyszedł z więzienia.

Lee Jae-yong, szef Samsunga, został wypuszczony z więzienia po pozytywnym rozpatrzeniu odwołania przez sąd w Korei Południowej. W sierpniu zeszłego roku Lee został skazany na 5 lat więzienia za malwersacje finansowe, przekupstwa i ukrywanie swojego kapitału za granicą.

IV Mikroprzedsiębiorco – ta aplikacja pomoże Ci złożyć JPK

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Mikroprzedsiębiorco – ta aplikacja pomoże Ci złożyć JPK.

Ministerstwo Finansów przygotowało aplikację e-mikrofirma, która ma ułatwić mikroprzedsiębiorcom złożenie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Przypomnijmy, że pierwszy JPK_VAT mikroprzedsiębiorcy muszą złożyć do 26 lutego bieżącego roku.

Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, ułatwiającym i standaryzującym przetwarzanie danych.

V Polska giełda kryptowalut trafiła na listę ostrzeżeń KNF

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polska giełda kryptowalut trafiła na listę ostrzeżeń KNF.

Komisja Nadzoru Finansowego umieściła na liście ostrzeżeń publicznych giełdę kryptowalut BitBay sp. z.o.o z siedzibą w Katowicach. UKNF złożył też zawiadomienie o popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Katowicach z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. O usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych).