Czym jest Split Payment i dlaczego podatników VAT czeka rewolucja? Jak maszyny będą ratowały ludzie życie? Czy FaceID od Apple to faktycznie dobre zabezpieczenie smartfona? Okazuje się, że może je złamać 10-cio letni chłopiec. Macie problem z pakowaniem? Pomoże w tym nowa aplikacja. PayPal wchodzi do Polski z nową usługą.

I Split Paymenet – nowe wyzwania i szanse dla przedsiębiorców

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Split Payment – wyzwania i szanse dla przedsiębiorstw.

W 2018 roku podatników VAT czeka rewolucja. Jej powodem jest wprowadzenie mechanizmu tzw. podzielonej płatności (split payment), który sprawi, że obszar VAT w przedsiębiorstwach znajdzie się pod ścisłym nadzorem urzędów skarbowych. Jednocześnie przedsiębiorstwa korzystające ze split payment będą mogły szybciej uzyskiwać zwrot podatku i uchronić się przed częścią sankcji podatkowych. Zmiany miałyby wejść w życie 1 kwietnia 2018 r.

II Polski naukowiec uczy komputery myśleć samodzielnie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ślązak uczy komputery myśleć samodzielnie, by ratowały życie.

W dniu 12 października 2017 r. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Rada Nagrody im. Witolda Lipskiego dla młodych naukowców w zakresie informatyki ogłosiła, że tegorocznym laureatem Nagrody został dr inż. Jakub Nalepa, pracownik naukowy Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz specjalista ds. uczenia maszynowego w Future Processing.

Jego kariera jest doskonałym przykładem współpracy nauki z przemysłem – opracowane przez niego rozwiązania algorytmiczne z powodzeniem wdrażane są w projektach badawczo-rozwojowych dotyczących obrazowania medycznego.

III Jak oszukać FaceID od Apple?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Jak oszukać FaceID od Apple? Jest kilka sposobów.

Zdaniem Apple istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie w stanie odblokować naszego iPhone’a X wykorzystując FaceID. Wszystko za sprawą zaawansowanej kamery, która potrafi rozpoznać twarz użytkownika pod różnym kątem i przede wszystkim rozpoznaje głębię. Pomimo tego w sieci już pojawiły się przykłady zadające kłam zapewnieniom Apple.

IV Problemy z pakowaniem? Pomoże aplikacja

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Problemy z pakowaniem? Ta aplikacja ma w tym pomóc.

Na każdą podróż trzeba się przygotować, a w końcu spakować. Czy wybieramy się na wymarzone wakacje do Tajlandii czy jedziemy do Białki Tatrzańskiej na narty – zawsze może zdarzyć się nam o czymś zapomnieć lub zabrać za dużo niepotrzebnych rzeczy. Podczas jednej z takich podroży, powstał pomysł stworzenia pierwszej, inteligentnej platformy do pakowania się. Od 15 listopada serwis MyLuggage za darmo przygotuje każdego na dowolny wyjazd. Aplikacja jest dostępna w języku polskim.

V PayPal wchodzi do Polski z nową usługą

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – PayPal wchodzi do Polski z nową usługą.

PayPal udostępnił właśnie nowy i prosty sposób zbierania i kontrolowania pieniędzy na wspólne wydatki z rodziną i przyjaciółmi w ramach konta PayPal.

Dzięki Zbiórce (Money Pools), użytkownicy PayPal będą mogli zbierać pieniądze na wakacje, prezenty grupowe lub regularne wspólne wydatki – tworząc i udostępniając dedykowany link swoim znajomym i rodzinie. Dzięki Zbiórce, miliony klientów, którzy już korzystają z płatności osobistych PayPal, mogą liczyć na bardziej spersonalizowany i zorganizowany sposób zarządzania wspólnymi wydatkami.