Wrocław instaluje nowe biletomaty i kasowniki. Karta płatnicza zastąpi bilet. Falcon Heavy wystartował i jest w drodze na Marsa. Bank Pekao udostępni swoim klientom system BLIK. Projekt ustawy implementującej PSD2 jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie. Apple, Microsoft, a nawet Orlen… Te firmy mogą już założyć bank w Hong Kongu.

I Nowości dla Wrocławian. Nowe biletomaty i inteligentne kasowniki

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Nowości dla Wrocławian. Nowe biletomaty i inteligentne kasowniki.

Już 8 marca ruszy nowy system komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Zgodnie z umową miasta Wrocław z Mennicą Polską na przystankach pojawi się 170 nowoczesnych biletomatów, a w pojazdach zostanie zainstalowanych 3300 inteligentnych kasowników. Natomiast wielofunkcyjna aplikacja mobilna pozwoli pasażerom nie tylko na sprawne kupienie biletów z pomocą smartfona, ale także zaplanowanie całej podróży.

II Falcon Heavy wystartował. Jest już w drodze na Marsa

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Falcon Heavy wystartował. Jest już w drodze na Marsa.

Wczoraj o godzinie 21.45 polskiego czasu rakieta Falcon Heavy wystartowała po raz pierwszy. Było to bardzo ważne wydarzenie dla SpaceX i Elona Muska, ponieważ to właśnie FH ma okazać się kluczowy w planach kolonizacji Marsa. Wraz z rakietą w kosmos został wystrzelony samochód Tesla Roadster – należący do samego Muska.

III Bank Pekao udostępni BLIKA

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank Pekao udostępni BLIKA.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Bank Pekao poinformował o zawarciu porozumienia z Polskim Standardem Płatności, operatorem systemu BLIK. Oznacza to, że klienci „Banku z Żubrem” wreszcie zyskają dostęp do BLIKA – ale pełne wdrożenie dopiero w III kwartale 2018 roku.

IV Implementacja PSD2 w toku. Projekt ustawy po pierwszym czytaniu w Sejmie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Implementacja PSD2 w toku. Projekt ustawy po pierwszym czytaniu w Sejmie.

Coraz bliżej implementacji unijnej dyrektywy PSD2 – projekt ustawy o usługach płatniczych jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie. Teraz trafił do Komisji Finansów Publicznych i będzie procedowany podczas następnego posiedzenia Sejmu, po 27 lutego.

V Apple, Microsoft, a nawet Orlen… Te firmy mogą założyć bank w Hong Kongu

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Apple, Microsoft, a nawet Orlen… Te firmy mogą założyć bank w Hong Kongu.

Centralny Bank Hong Kongu przedstawił wytyczne dla podmiotów ubiegających się o otwarcie wirtualnego banku. Może to zrobić prawie każda firma – nawet ta nie operująca w sektorze finansowym. Jakie wymagania trzeba spełnić? Przede wszystkim kapitał zakładowy musi wynosić minimum 38 milionów amerykańskich dolarów.