Jak to jest z wizytami u lekarza za granicą? Kiedy EKUZ daje podstawę do uniknięcia dużych wydatków? Ten rynek będzie wart 210 miliardów dolarów do 2020 roku. Jak wygląda czarny rynek aplikacji mobilnych? Okazuje się, że złodzieje mają własne aplikacje. Podczas Black Friday można liczyć na darmową przesyłkę nawet z Azji. Chiny uderzają w mikropożyczki. Potężny cios dla branży fintech.

I Jak to jest z wizytami u lekarza za granicą?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Za granicą u lekarza – czasami to nieuniknione

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego daje podstawę do uniknięcia dużych wydatków w razie problemów ze zdrowiem i potrzeby skorzystania z pomocy medycznej za granicą. Jednak nie wszędzie i nie w każdym wypadku EKUZ gwarantuje ochronę przed kosztami leczenia.

II Do 2020 r. ten rynek będzie wart 210 miliardów dolarów

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Do 2020 r. ten rynek będzie wart 210 miliardów dolarów.

Globalny rynek analityki Big Data rośnie jak na drożdżach i do 2020 r. osiągnie wartość 210 miliardów dolarów – wynika z najnowszych ekspertyz międzynarodowej firmy doradczej IDC. Prognoza zakłada, że do końca dekady wzrost utrzyma się na poziomie 11,9 proc. rdr. Dużo gorzej sytuacja wygląda nad Wisłą. Polskie przedsiębiorstwa znalazły się w ogonie rankingu Komisji Europejskiej poświęconego popularyzacji rozwiązań do przetwarzania Big Data.

III Aplikacja dla złodziei. Kwitnie czarny rynek mobilnych platform

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Aplikacja dla złodziei. Kwitnie czarny rynek mobilnych platform.

Aplikacje mobilne dostępne są prawie dla każdej grupy społecznej. Większość firm rozwija własne platformy, aby dotrzeć do jak największej rzeszy klientów. Nic więc dziwnego, że jak na drożdżach rośnie również czarny rynek aplikacji mobilnych. Okazuje się, że dedykowane apki mają także złodzieje i naciągacze…

IV Darmowa dostawa nawet z Chin. Specjalne promocje eBaya na Black Friday

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Darmowa dostawa nawet z Chin. Specjalne promocje eBaya na Black Friday.

W przeddzień Czarnego Piątku eBay uruchamia na polskim rynku program „Okazje”, w ramach którego limitowane oferty z darmową dostawą objęte będą rabatami od 20 do nawet 90 procent. Program z sukcesem funkcjonuje już na wielu innych rynkach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Francji, czy Hiszpanii, a od wczoraj dostępny jest również w Polsce. Warunkiem obowiązkowym dla wszystkich produktów, które podlegają „Okazjom” na eBay, jest w pełni darmowa i szybka przesyłka – nie tylko w przypadku produktów pochodzących z Europy, ale również Azji.

V Chiny uderzają w mikropożyczki. Potężny cios dla branży fintech

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Chiny uderzają w mikropożyczki. Potężny cios dla branży fintech.

Chińskie władze przedsięwzięły kroki mające na celu ograniczenie rynku pożyczek w Państwie Środka. Decydenci, w skład których wchodzi Ludowy Bank Chin, wydali polecenie lokalnym władzom, aby te przestały wydawać licencję małym firmom zajmującym się drobnymi kredytami konsumenckimi. To jasne, że nowy projekt uderza w firmy fintechowe – zarówno małe, jak i duże. W ostatnich latach w Chinach takie spółki wyrastają niczym grzyby po deszczu, dlatego też regulatorzy starają się nadążyć ze zmianą przepisów. Co jest powodem poczynania władz w Państwie Środka?