Chiny planują wprowadzić własną cyfrową walutę – czy to dobra wiadomość dla Bitcoina? Bank of England tworzy własne centrum fintech. NBA testuje nowy sposób pobierania opłat za streaming meczów. Zapłać tylko za końcówkę spotkania. HBO jak Netflix – dostępne dla każdego, bez umów u operatorów. Czy to koniec Ministerstwa Cyfryzacji? Resort ma zostać rozwiązany.

I Chiński bank centralny spojrzy na Bitcoina łaskawszym okiem?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Chiński bank centralny spojrzy na Bitcoina łaskawszym okiem?

Wprowadzenie cyfrowej waluty jest nieuniknione – to słowa byłego już przewodniczącego Ludowego Banku Chin. Czy oznacza to, że władze w Państwie Środka spojrzą łaskawszym okiem także na Bitcoina?

II Bank of England tworzy własne centrum fintech

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank of England tworzy własne centrum fintech.

Bank of England tworzy Fintech Hub – miejsce rozwoju i współpracy ze startupami. Celem jest między innymi wykorzystanie technologii walut cyfrowych, tak by w przyszłości przyczyniło się to do rozwoju brytyjskiej gospodarki.

III Oto nowa era streamingu wydarzeń sportowych

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Oto nowa era streamingu wydarzeń sportowych.

NBA testuje nowy sposób poboru opłat za oglądanie spotkań najlepszej koszykarskiej ligi świata. Podczas niedawnego meczu Oklahoma City Thunder vs Miami Heat część użytkowników aplikacji mobilnej NBA mogła obejrzeć samą IV kwartę za 0,99 dolarów. Dla porównania cena pojedynczego spotkania w NBA League Pass to koło 7 dolarów.

IV HBO GO dostępne dla każdego

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – HBO GO dostępne dla każdego.

Do tej pory dostęp do HBO GO miały tylko osoby, które podpisały umowę z operatorem. Od dziś platforma dostępna jest dla każdego. Czy właśnie rośnie zagrożenie dla Netflixa?

V Czy to koniec Ministerstwa Cyfryzacji?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Czy to koniec Ministerstwa Cyfryzacji?.

Po rekonstrukcji rządu z początku bieżącego roku pojawiły się głosy o likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji. Część mediów uznała nawet, że dymisja ówczesnej minister Anny Streżyńskiej oraz powstanie nowego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii równa się z końcem resortu cyfryzacji. Wtedy doniesienia okazały się nieprawdziwe, ale teraz sprawa powraca.