Władze stanu Arizona zakazały Uberowi dalszych testów autonomicznych samochodów. PKO Bank Polski i Coinfirm podpisują umowę o współpracy – chodzi o trwały nośnik na blockchainie. Hiszpański bank szykuje konkurencję dla Revoluta? Zgodnie z wyrokiem słowackiego sądu Uber musi zakończyć swoją działalność u naszych południowych sąsiadów. Jak wygląda chiński rynek płatności?

I To koniec testów Ubera? Władze Arizony podjęły decyzję

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – To koniec testów Ubera? Władze Arizony podjęły decyzję.

Uber dostał zakaz dalszych testów autonomicznych pojazdów na terenie Arizony. To oczywiście pokłosie ostatniej tragedii, do której doszło w tamtejszym mieście Tempe, na przedmieściach Phoenix.

II PKO Bank Polski i Coinfirm podpisują umowę o współpracy

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – PKO Bank Polski i Coinfirm podpisują umowę o współpracy.

Przez ostatnie półtora roku Coinfirm, startup z rodowodem polsko-brytyjskim, współpracował z PKO Bankiem Polskim w ramach akceleratora „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”. Teraz firmy podpisują umowę o współpracy.

III Hiszpański bank szykuje konkurencję dla Revoluta?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Hiszpański bank szykuje konkurencję dla Revoluta?.

Denizen, startup powstały pod egidą BBVA, rusza w USA i Hiszpanii. Ma to być pierwsze rozwiązanie, które umożliwi założenie i prowadzenie globalnego konta bankowego. Czy to wyzwanie dla firm pokroju Revoluta i Transfer Wise?

IV Słowacja delegalizuje Ubera

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Słowacja delegalizuje Ubera.

Słowacki sąd nakazał Uberowi zawieszenie swojej działalności w kraju. Ma to być reakcja na skargi taksówkarzy, którzy zarzucają amerykańskiej firmie stosowanie nieuczciwej konkurencji.

V Chińska wojna o rynek płatności

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Chińska wojna o rynek płatności.

Alibaba Group kontra Tencent – tak w skrócie wygląda chiński rynek płatności. Giganci stale prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Teraz do gry wkracza także Walmart.