Fintechy mają do zgarnięcia nawet 5 milionów złotych. Ten brytyjski startup umożliwia kupowanie mieszkania po kawałku – niejako zwiększanie w nim swoich udziałów. Jest projekt nowej ustawy – terminal w każdym punkcie handlowo-usługowym. Polski fintech w prestiżowym rankingu KPMG – 100 najlepszych fintechów. Nowa promocja Mastercard w Multikinie. Bilety za 5 zł.

I Konkurs dla fintechów – nawet 5 mln na rozwój biznesu

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Konkurs dla fintechów – nawet 5 mln na rozwój biznesu.

FIDIASZ – założony przez twórcę i głównego udziałowca międzynarodowej Grupy Selena, Krzysztofa Domareckiego fundusz inwestycji zamkniętych – wspólnie z kongresem Impact fintech’17 ogłosił konkurs dla polskich firm z branży fin-tech. Zwycięskie projekty otrzymają od 0,5 do 5 mln zł na rozwój działalności i komercjalizację swoich technologii – także na rynkach zagranicznych. Fundusz FIDIASZ – jako jeden z pierwszych – oprócz finansowania oferuje opiekę wykwalifikowanej kadry menedżerskiej i know-how związane z efektywnym funkcjonowaniem w biznesie.

II Problemy z kupnem mieszkania? Ten startup znalazł rozwiązanie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Problemy z kupnem mieszkania? Ten startup znalazł rozwiązanie.

Ceny mieszkań w Polsce są względnie wysokie. Z tego powodu są dwa wyjścia – wziąć kredyt, który będziemy spłacać przez około 30 lat, lub zadowolić się wynajmowaniem lokalu. Okazuje się, że podobne problemy mają Brytyjczycy. Tam gdzie jest popyt, pojawia się i podaż, więc na Wyspach powstał startup, który pozwoli na wykupienie tylko części mieszkania i stopniowe powiększanie w nim swoich udziałów.

III Terminale to obowiązek. Jest projekt nowej ustawy

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Terminale to obowiązek. Jest projekt nowej ustawy.

W Rządowym Centrum Legislacji pojawił się wczoraj projekt nowej ustawy, która między innymi nakłada na usługodawców obowiązek udostępnienia minimum jednej opcji płatności elektronicznej. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy punkt handlowo usługowy będzie musiał być wyposażony w terminal.

IV Polski fintech na prestiżowej liście 2017 KPMG Fintech100

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polski fintech na prestiżowej liście 2017 KPMG Fintech100.

W najnowszym zestawieniu firmy doradczej KPMG International i H2 Ventures pt. „2017 KPMG Fintech100 – Global Fintech Innovators” przedstawiono 50 wiodących fintechów na świecie oraz 50 najbardziej obiecujących fintechów, wykorzystujących innowacyjne technologie i często bazujące na zupełnie nowych modelach biznesowych. W tegorocznym zestawieniu, na liście 50 wyróżnionych rozwijających się fintechów znalazł się jeden z Polski.

V „Wtorki z Mastercard” w Multikinie z biletami w supercenach

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – „Wtorki z Mastercard” w Multikinie z biletami w supercenach.

Od 1 grudnia 2017 r. Multikino wprowadza nową ofertę promocyjną. W jej ramach za bilet do kina na wtorkowe seanse opłacony kartą Mastercard lub Maestro za pomocą portfela cyfrowego Masterpass widzowie zapłacą jedynie 10 PLN, zaś drugi bilet (również do wykorzystania we wtorki) otrzymają gratis.