Polski sektor fintech jest jednym z najprężniej rozwijających się w regionie. Jak podaje raport Deloitte, łączna wartość polskiego rynku finansowo-technologicznego w roku 2016 wyniosła 856 mln euro, co stanowiło w tamtym momencie bagatela 26 proc. wartości sektora w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Taki stan rzeczy nie byłby możliwy bez udziału najbardziej innowacyjnych startupów fintechowych. To właśnie z myślą o takich podmiotach powstała inicjatywa zestawienia polskich fintechów.

SPRAWDŹ ZESTAWIENIE FINTECHÓW

Zestawienie polskich fintechów – te firmy trzeba znać

Majkel grafika

– Głównym celem jaki od początku nam przyświecał była chęć wyróżnienia i docenienia wkładu najbardziej innowacyjnych, polskich fintechów. Sektor finansów i technologii z roku na rok rośnie w siłę. Rodzime technologie finansowe coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na mapie europejskiego i światowego fintechu. Taka sytuacja jest zasługą między innymi startupów i opracowywanych przez nie rozwiązań i systemów. Dzięki ich innowacyjnemu charakterowi polski rynek finansowo-technologiczny cały czas zmierza w kierunku rozwoju. – komentuje Michał Dąbrowski Dyrektor Zarządzający Fintek.pl i KLANG! Media.

Zestawienie polskich fintechów #Sfintechowani prezentuje sylwetki najbardziej wpływowych i rozwijających się firm sektora technologii finansowych w Polsce. Lista przedstawia zarówno krótką historię rozwoju, jak i osiągnięcia danego fintechu.

Lukasz cytat

– Fintek.pl konsekwentnie promuje sektor fintech. Uważamy, że w najlepiej pojętym interesie innowacyjnych spółek finansowo-technologicznych jest informowanie świata biznesu i użytkowników o swoim istnieniu. Zestawienie ma na celu pokazać jak wiele w Polsce mamy spółek i kreatywnych pomysłów na rozwój tego sektora. W ostatnich latach fintech przyczynił się do wielkich zmian w gospodarce. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie życie bez płatności online, kredytów, odroczonych płatności i innych aplikacji. W Polsce mamy mnóstwo ambitnych i perspektywicznych firm, które w kolejnej dekadzie XXI wieku z pewnością wciąż będą zmieniać świat na lepsze. Ku uciesze użytkowników i inwestorów – komentuje Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny Fintek.pl.

Jak podkreśla redakcja Fintek.pl, zestawienie polskich fintechów będzie systematycznie uzupełniane o nowe pozycje. Zawarte w zestawieniu firmy są prezentowane zgodnie z kolejnością alfabetyczną.