Każdy kto korzysta z usługi Google Assistant może już dziś wykonać głosowe polecenie zapłaty. Od dziś Google Pay jest zintegrowany z głosowym asystentem. Wystarczy, że powiesz „Prześlij Tomowi 25 $ za wczorajszą kolację”. I gotowe. Niestety Google Assistant nie jest jeszcze dostępny w polskiej wersji językowej. O sprawie informuje serwis Android Police.

Czytaj także: Promocja Google Pay. Do zgarnięcia 400 zł

Jak to działa?

Jeśli chcesz skorzystać z najnowszej funkcji Google Pay, wystarczy, że przywołasz swojego asystenta, wypowiesz odpowiednie zdanie i potwierdzisz je używając odcisku palca lub hasła. Z pomocą asystenta możesz również żądać płatności od innych użytkowników.

Co jeśli ktoś „porozmawia” z Google Assistant za nas? Nie jest to problemem, ponieważ transakcje wymagają autoryzacji od użytkownika. Należy więc wyciągnąć telefon i zatwierdzić przelew pieniędzy. W momencie zweryfikowania płatności użytkownik otrzyma powiadomienie za pomocą e-mail lub SMS. Firma zapowiedziała, że planuje wdrożyć nową usługę również do głośników Google Home – ma mieć to miejsce w przeciągu najbliższych miesięcy w USA.

Czytaj także: Google zakazuje reklam kryptowalut