27 lutego 2019, 08:00:Big Data Technology Warsaw Summit 2019 - Hotel Mariott, al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa

Zapłać Google Pay za pomocą Google Assistant

Nowa funkcja Google Assistant

Nowa funkcja od Google Assistant oferuje możliwość głosowego zlecenia płatności przez Google Pay. Usługa dostępna jest na smartfonach z systemami Android i iOS. Nie można jej jeszcze użyć na głośnikach Google Home.

Każdy kto korzysta z usługi Google Assistant może już dziś wykonać głosowe polecenie zapłaty. Od dziś Google Pay jest zintegrowany z głosowym asystentem. Wystarczy, że powiesz „Prześlij Tomowi 25 $ za wczorajszą kolację”. I gotowe. Niestety Google Assistant nie jest jeszcze dostępny w polskiej wersji językowej. O sprawie informuje serwis Android Police.

Czytaj także: Promocja Google Pay. Do zgarnięcia 400 zł

Jak to działa?

Jeśli chcesz skorzystać z najnowszej funkcji Google Pay, wystarczy, że przywołasz swojego asystenta, wypowiesz odpowiednie zdanie i potwierdzisz je używając odcisku palca lub hasła. Z pomocą asystenta możesz również żądać płatności od innych użytkowników.

Co jeśli ktoś „porozmawia” z Google Assistant za nas? Nie jest to problemem, ponieważ transakcje wymagają autoryzacji od użytkownika. Należy więc wyciągnąć telefon i zatwierdzić przelew pieniędzy. W momencie zweryfikowania płatności użytkownik otrzyma powiadomienie za pomocą e-mail lub SMS. Firma zapowiedziała, że planuje wdrożyć nową usługę również do głośników Google Home – ma mieć to miejsce w przeciągu najbliższych miesięcy w USA.

Czytaj także: Google zakazuje reklam kryptowalut