Partner serwisu Visa dla biznesu

Zmiany na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Fintek
Fintek
#KNF
Opublikowano: 30 września 2019, 15:20 Aktualizacja: 12 lutego 2020, 14:58

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych dwóch nowych podmiotów. Tym razem chodzi o spółki ePłatności i RPDP Robert Paszkowski. Co ciekawe jedna spółka została wykreślona z listy ostrzeżeń.

KNF będzie wspierał branże FinTech. Urząd prezentuje nową strategię

ePłatności to firma z siedzibą w Andrychowie. W jej przypadku KNF skierował zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych.

Zawiadomienie dotyczy działalności przedsiębiorcy jako biura usług płatniczych. Spółka była wpisana do rejestru biur usług płatniczych w okresie od dnia 11 kwietnia 2018 r. do dnia 10 lipca 2019 r.

W związku z wpisem na listę ostrzeżeń, spółka przesłała nam oświadczenie, które można przeczytać tutaj. Z treści oświadczenia wynika, że wpis na listę ostrzeżeń dotyczy historycznej działalności spółki w charakterze Biura Usług Płatniczych, którą ePłatności prowadziła od kwietnia do grudnia 2018 roku. Firma informuje, że bieżąca działalność spółki nie jest w żadnym stopniu powiązana z przedmiotowym wpisem.

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Spółka RPDP Robert Paszkowski ma swoją siedzibę w Warszawie i prowadzi działalność za pośrednictwem serwisu internetowego rushpay.pl. Nadzorca skierował zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych. Podobnie jak w przypadku ePłatności zawiadomienie dotyczy działalności przedsiębiorcy jako biura usług płatniczych. Podmiot był wpisany do rejestru biur usług płatniczych od dnia 26 maja 2017 r. do dnia 5 sierpnia 2019 r – czytamy w komunikacie KNF.

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają spółki, co do których Urząd ma podejrzenie, że działają niezgodnie z obowiązującymi przepisami, a tym samym – korzystanie z ich usług może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla klientów. Pełną listę ostrzeżeń publicznych KNF można znaleźć tutaj.

Co ciekawe dzisiaj rano KNF poinformował także o usunięciu jednego podmiotu z listy ostrzeżeń – został z niej wykreślony kantor internetowy Waluciarz.pl. Spółka znalazła się na cenzurowanym w grudniu 2018 roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zmiany-na-liscie-ostrzezen-publicznych-knf