Partner serwisu Visa dla biznesu

Zmiany w bankowości elektronicznej mBanku

Fintek
Fintek
#mBank
Opublikowano: 14 października 2019, 11:40 Aktualizacja: 14 października 2019, 15:00

Już 28 października część klientów mBanku po zalogowaniu się do konta zobaczy zupełnie nowy pulpit. Poza przejrzystym i prostym designem, daje on możliwość dopasowania widocznych na nim elementów do wymagań użytkownika. Nowy wygląd pulpitu bank wprowadza stopniowo. W pierwszej fazie zobaczy go około 20% użytkowników.

mBank wprowadza preferencyjne kredyty dla MŚP na inwestycje ekologiczne

Pulpit w mBanku przeszedł gruntowną przemianę po to, żeby użytkownik mógł łatwiej odnaleźć najważniejsze informacje. Teraz będą widoczne od razu po zalogowaniu.

– Gdy projektowaliśmy nowy pulpit, przyświecała nam idea prostoty. Dlatego wszystko, co klient zobaczy po wpisaniu swojego loginu i hasła, jest oszczędne w formie, ale funkcjonalne. Nie chcieliśmy też za użytkownika podejmować decyzji, który produkt jest dla niego kluczowy. Dlatego daliśmy mu możliwość wyboru, które informacje będą widoczne na pulpicie – mówi Agnieszka Walczak- Karbowska, odpowiedzialna za wdrożenie w mBanku.

Poniżej screen prezentujący nowy pulpit w bankowości internetowej mBanku:

pulpit mBank

Najważniejsze zmiany w pulpicie mBanku

Nowością jest rezygnacja z „paska finansów” dzięki czemu nie będzie już trzeba wybierać między listą ostatnich operacji, a wykazem swoich rachunków. Zamiast niego użytkownik zobaczy:

  • Produkty, przede wszystkim rachunek podstawowy, dzięki czemu od razu pozna stan konta i będzie mógł zlecić przelew;
  • Skróconą wersję historii operacji, która pomoże kontrolować ostatnie operacje

Skróceniu uległa też lista wiadomości – wszystko po to, żeby najważniejsze informacje były bardziej widoczne. W nowym pulpicie użytkownik może sam zdecydować, jakie informacje chce widzieć od razu po zalogowaniu. Dotyczy to nie tylko produktów, które posiada, ale też kolejności ich prezentowania – czytamy w komunikacie mBanku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zmiany-w-bankowosci-elektronicznej-mbanku