– Z przyjemnością informuję, że zaczynam pracę na nowym stanowisku Partner / Head of Fintech / NewTech Sector Group w Kochański & Partners – napisał dzisiaj na Linkedinie Jan Ziomek.

Jan Ziomek odchodzi z UKNF

Jan Ziomek związany był z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego od 2017 roku. Z kolei od roku 2018 działał już w urzędowym Departamencie Innowacji Finansowych, potocznie nazywanym departamentem FinTech. Od kwietnia 2020 roku pełnił rolę kierownika tej właśnie jednostki. Przed dołączeniem do UKNF pracował między innymi w Związku Banków Polskich.

Dzisiaj na Linkedinie Jan Ziomek poinformował o dołączeniu do kancelarii Kochański & Partners, gdzie będzie odpowiadał za branżę nowoczesnych usług finansowych. Kancelaria specjalizuje się przede wszystkim w takich obszarach jak usługi płatnicze, przeciwdziałanie praniu pieniędzy, czy rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Departament FinTech w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego działa od 2018 roku, a obecnie na jego czele stoi Zbigniew Wiliński. Jednym z najnowszych działań departamentu jest uruchomienie kolejnej piaskownicy wirtualnej – Sandbox DLT. Do piaskownicy mogą zgłaszać się innowacyjne podmioty z rynku kapitałowego, inwestycyjnego, bankowego, czy ubezpieczeniowego. Aby móc skorzystać z Sandboxa DLT konieczne będzie wcześniejsze uczestnictwo w Programie Innovation Hub. Jednym z kluczowych elementów kwalifikacji jest innowacyjność prezentowanego rozwiązania.