– Chciałbym poinformować, że rezygnuję z funkcji CEO w firmie Cryptiony. Wszyscy współzałożyciele zdecydowali się opuścić spółkę. Nie byliśmy w stanie kontynuować działalności operacyjnej zgodnie z naszą wizją i strategią – napisał na Linkedinie Bartosz Milczarek, dotychczasowy CEO i co-founder Cryptiony.

Założyciele odchodzą z fintechu Cryptiony

W komunikacie Milczarek zaznaczył, że nie jest to koniec działalności firmy. Cryptiony ma być w bardzo dobrej sytuacji i ambitne plany rozwoju. Na razie nie wiadomo jakie były oficjalne powody odejścia wszystkich trzech założycieli z szeregów łódzkiego fintechu.

Cryptiony opracowało aplikację do służącą do automatyzacji rozliczeń podatku od kryptowalut. Firma została założona w 2021 roku w Łodzi. W 2022 roku firma miała odnotować dziesięciokrotny wzrost liczby użytkowników. Z rozwiązania fintechu mają już korzystać nie tylko użytkownicy indywidualni, ale także kancelarie podatkowe oraz biura rachunkowe, które rozliczają w ten sposób swoich klientów.

Na początku 2023 roku Cryptiony pozyskało 2,5 mln PLN finansowania i ogłosiło plany wejścia na rynek brytyjski. Pieniądze pochodziły od amerykańskich funduszy VC oraz polskiego anioła biznesu. Głównym inwestorem był ffVC, który został wsparty przez Pointer.Capital oraz Marcina Wenusa, polskiego biznesmena i inwestora, CEO Grupy Medialnej Comparic oraz Prezesa Fundacji Invest Cuffs.