Alior Bank w komunikacie poinformował, że w dniu 10 listopada 2021 r. z pełnienia funkcji wiceprezesów banku zrezygnowali Agata Strzelecka, Seweryn Kowalczyk oraz Dariusz Szwed. W ich miejsce powołano Rafała Litwińczuka, Marka Majsaka i Pawła Tymczyszyna.

Grzegorzowi Olszewskiemu powierzono kierowanie pracami zarządu do momentu wyrażenia przez Komisję Nadzoru Finansowego zgody na objęcie przez niego funkcji prezesa Alior Banku. Wcześniej stanowisko prezesa sprawowała Iwona Duda, która została niedawno powołana na prezesa PKO Banku Polskiego. Zastąpiła ona Jana Emeryka Rościszewskiego, który złożył rezygnację.

Grzegorz Olszewski zostanie prezesem Alior Banku

Z życiorysu Grzegorza Olszewskiego wynika, że w latach 2019-2020 pracował w Banku Pekao SA, gdzie pełnił funkcję członka zarządu, a następnie wiceprezesa zarządu. Wcześniej związany był m.in. z Grupą PZU oraz Bankiem Millennium. Jest również wykładowcą akademickim na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z obszaru produktów inwestycyjnych.

Ostatnio Alior Bank dołączył do banków udostępniających zbliżeniowego BLIKA, który umożliwia płatności z użyciem terminala bez konieczności podawania sześciocyfrowego kodu. Na razie rozwiązanie jest dostępne dla wybranych użytkowników aplikacji mobilnej banku. Ponadto klienci bankujący mobilnie, mogą od niedawna w aplikacji Alior Mobile skorzystać z dwóch nowych usług – Raport oraz Alerty BIK.

Ulepszana jest także oferta dla firm. Początkiem października br. rozpoczęto wydawanie karty debetowej Mastercard z Plusem, która zapewnia klientom biznesowym Alior Banku więcej korzyści, jak m.in. 50 zł na paliwo na stacjach Circle K. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług banku i wykorzystują oprogramowanie Symfonii (finansowo-księgowe lub z linii ERP), zyskali możliwość zautomatyzowania obsługi operacji bankowych.