BankConnect to usługa, która łączy systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz finansowo-księgowe (FK) z bankowością internetową BusinessPro. Bank kieruje ją w szczególności do firm, które przetwarzają dużą liczbę transakcji i oczekują pełnej automatyzacji procesu oraz bieżących informacji finansowych.

W przypadku Symfonii integracja z usługą BankConnect Alior Banku jest dostępna dla przedsiębiorców korzystających z programów firmy do obsługi finansowo-księgowej firmy, tj. systemu Symfonia ERP (moduł Finanse i Księgowość) oraz aplikacji Symfonia Finanse i Księgowość – czytamy w komunikacie banku.

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług Alior Banku i wykorzystują oprogramowanie Symfonii (finansowo-księgowe lub z linii ERP), mogą od teraz zautomatyzować obsługę operacji bankowych. Integracja firmowego rachunku bankowego z systemem ERP Symfonii ma ułatwiać klientom banku obsługę finansów.

Dzięki nowej funkcji, przeprowadzanie operacji bankowych w firmie nie będzie wiązać się już z koniecznością wykonywania tych samych czynności w programie księgowym i w aplikacji bankowej. Bank zapewnia, że dane te automatycznie znajdą się w każdym z systemów, co pozwoli zaoszczędzić czas, a także ograniczy ryzyko wystąpienia błędu.

To kolejna nowa inicjatywa Alior Banku skierowana do przedsiębiorców. Wcześniej została udostępniona im możliwość skorzystania z Biznes Kredytu Zakupowego na realizację celów ekologicznych.

Na początku października br. w ofercie banku pojawiła się karta debetowa Mastercard z Plusem. Zapewnia ona klientom biznesowym więcej korzyści, na początek bank oferuje im m.in. 50 zł na paliwo na stacjach Circle K.