Decyzja o rezygnacji Krzysztofa Hejduka z funkcji wiceprezesa mPay zbiegła się z ogłoszeniem przejęcia przez polski fintech Domu Maklerskiego Banku BPS. Dzięki temu w aplikacji mPay będzie można zakładać rachunki maklerskie i kupować akcje.

Krzysztof Hejduk rezygnuje z funkcji wiceprezesa mPay

Przed dołączeniem do mPay Krzysztof Hejduk był związany między innymi z Deutsche Bank Polska i Bankiem Millennium. Funkcję wiceprezesa sprawował od października 2020 roku. Wcześniej przez dwa lata był prezesem mPay. O ostatnich zmianach w zarządzie mPay można przeczytać w podlinkowanym tekście.

Obecnie na czele spółki stoi Andrzej Basiak z Grupy Lew – prezes zarządu. Grupa Lew to główny udziałowiec mPay od 2013 roku. Z kolei stanowisko wiceprezesa i CFO mPay zajmuje Daniel Ścigała, związany z rynkiem finansowym od ponad 20 lat. Wcześniej pracował między innymi w mBanku, czy BNP Paribas.

Ostatnie miesiące to czas dynamicznego rozwoju mPay. W grudniu fintech udostępnił platformę pożyczkową w aplikacji mobilnej, a kilka dni temu przejął wspomniany wcześniej Dom Maklerski Banku BPS.

/RT