Użytkownicy Zondy mogą dokonywać transakcji w ponad 60 walutach cyfrowych. Pary handlowe obejmują waluty tradycyjne (EUR, GBP i PLN), stablecoiny (USDT i USDC) oraz BTC i ETH. Wśród oferowanych rozwiązań platforma posiada także takie produkty, jak Zonda Kantor FIAT oraz Zonda Pay. Teraz dołącza do tego wszystkiego token kibica.

Zonda wprowadza tokeny kibicowskie Legii i Juventusu

Dzięki nim można m.in. uzyskać dostęp do pamiątek. Mowa tutaj o takich rzeczach jak np.: autografy graczy, spotkania z członkami zespołu czy dostęp do VIP-owskich miejsc na stadionie. Co jednak wydaje się o wiele bardziej istotne, fani którzy posiadają takie cyfrowe tokeny, mogą współdecydować o ważnych elementach dla każdego klubu.

Od treraz, poprzez Zondę, kibice obu klubów mogą wpływać np. na motto zespołu, wzory strojów klubowych, a nawet decyzję w jakim ustawieniu dana drużyna rozpocznie mecz. Uzyskanie takich profitów wiąże się jednak z koniecznością zakupu jednego lub więcej podobnych Tokenów ulubionej drużyny.

Rozwiązanie opracowane przez Socios.com, część sieci blockchain Chiliz, jest formą kryptowaluty. Tokeny kibicowskie można nabywać za polską walutę i są one dostępne wyłącznie na platformie Zonda. Pary handlowe na ten moment obejmują LEG/PLN, JUV/PLN oraz JUV/EUR.