Zonifero działa na dynamicznie rozwijającym się rynku usług łączących zarządzanie przestrzenią biurową ze wspomaganiem procesów kadrowych. Tak zwany Work-Tech to nowe podejście pozwalające pracownikom na łatwiejsze funkcjonowanie w hybrydowym modelu pracy.

Spółka opracowała innowacyjną platformę do zarządzania hybrydowym miejscem pracy. Aplikacja wspiera pracowników, pracodawców i deweloperów powierzchni biurowych w sprostaniu wymogom postpandemicznej rzeczywistości. Produkt ten powstał w notowanej na NewConnect technologicznej Grupie TenderHut.

W ubiegłym roku Zonifero stało się spółką akcyjną. Od początku działalności rozwiązanie od startupu wygenerowało przychód w wysokości prawie 4 mln zł, a z jego aplikacji codziennie korzysta już ponad 20 tysięcy pracowników biurowych. W lipcu br. spółka nawiązała współpracę z Netią, która opiera się na sprzedaży rozwiązań Zonifero w brandingu i pod marką partnera handlowego.

Zonifero jeszcze w październiku ruszy ze zbiórką publiczną

Akcje spółki będzie można nabyć za pośrednictwem nowej platformy crowdfundingowej StockAmbit, sprofilowanej na pozyskanie kapitału od inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi.

– Nowe wyzwania, jakie przyniosły nam ostatnie dwa lata, przyspieszyły zmiany w sposobie pracy o całe dekady. Gorące biurka, rotacja miejsc parkingowych, praca zdalna, zwiększona ilość sal konferencyjnych, wszystko to stało się codziennością nowej normalności, a my posiadamy gotowe rozwiązanie, które pozwala realizować te i inne potrzeby związane z miejscem pracy – mówi Jacek Ratajczak, CEO Zonifero.

– Środki pozyskane od inwestorów chcemy przeznaczyć na skalowanie naszego biznesu. W pierwszej kolejności będą to rynki starego kontynentu. Naszym celem jest znaleźć się w przeciągu 5 lat w globalnym top 3 światowych rozwiązań technologicznych wspierających pracę biurową – dodaje Jacek Ratajczak.

Zonifero deklaruje plany ekspansji wskazując, że biurowce czeka technologiczna rewolucja, aby oferować smart office na miarę aktualnych potrzeb najemców. W komunikacie czytamy, że w samej Polsce jest 12,9 mln metrów kwadratowych dostępnej powierzchni biurowej.