Zopa pozyskała kolejne 20 mln GBP od obecnych inwestorów. Spółka 9 miesięcy temu zdobyła pełną licencje bankową, ale karierę bankową rozpoczęła w 2018 roku, gdy otrzymała ograniczoną licencją. Od tego momentu fintech Zopa zebrał 250 mln GBP w depozytach, a także uruchomił kilka nowych produktów – w tym kartę kredytową.

Zopa pożyczyła już 5 mld GBP

Warto wspomnieć, że za pośrednictwem Zopa, którego pierwotna usługa to pożyczki społecznościowe, akcję kredytową prowadzi m.in. Starling Bank. I właśnie tego rodzaju partnerstw poszukuje ten challenger bank, który teoretycznie jako pierwszy uzyskał tzw. break even point, czyli zaczął zarabiać, a nie tracić. Głównie za sprawą kredytów wspieranych przez brytyjski rząd w związku programem wsparcia dla przedsiębiorców w czasie koronowirusa, ale to już inna historia.

Szef Zopa Jaidev Janardana powiedział, że nowy zastrzyk kapitału pozwoli na przyśpieszenie dalszego rozwoju, szczególnie w zakresie usług depozytowych i kart kredytowych. Łącznie Zopa od momentu powstania 15 lat temu, udzieliła klientom finansowania na poziomie 5 mld funtów – czytamy na stronie fintechu.