Wcześniej pisaliśmy o potężnych zwolnieniach w sektorze FinTech – między innymi PayPal planuje zlikwidować 2,5 tys. miejsc pracy. Dodatkowo Deutsche Bank poinformował o planowanej redukcji 3,5 tys. miejsc pracy do 2025 roku. Teraz na podobny krok decyduje się Worldline.

Fintech Worldline zwolnie 1,4 tys. pracowników

Decyzja o odchodzeniu kadry pracowniczej francuskiej spółki ma być spowodowana redukcją kosztów. W październiku ubiegłego roku kurs akcji Worldline gwałtownie spadł po tym, jak spółka ostrzegała o pogarszających się perspektywach sprzedaży i zakończeniu szeregu relacji handlowych z powodu rosnących wskaźników cyberprzestępczości.

Wtedy Worldline twierdziło, że wyzwania makroekonomiczne zaczynają wpływać na niektóre z jej kluczowych rynków – szczególnie Niemcy, gdzie spowolnienie gospodarcze odbiło się na mniejszych wydatkach konsumentów. Niemniej w styczniu bieżącego roku nastroje inwestorów poprawiła informacja o nabyciu 7% udziałów Worldline przez Credit Agricole.

Pomimo tego francuska firma zdecydowała się na redukcję 1,4 tys. etatów – czyli 8% całej kadry pracowniczej. Według strony Layoffs.fyi, która śledzi zwolnienia w branży technologicznej, w ubiegłym roku w sektorze tym zlikwidowano ponad 260 tys. miejsc pracy. Zwalniali między innymi Meta, Amazon, Google, Microsoft, czy TikTok.

Co ciekawe odwrotną strategię przyjął bank JPMorgan Chase, który  otworzy 500 nowych oddziałów w ciągu najbliższych trzech lat. Inwestycja w sieć placówek ma wynieść wiele miliardów dolarów. Do 2027 roku bank planuje zatrudnić 3,5 tys. nowych pracowników.