Partner serwisu Visa dla biznesu

Szczyt zakupów online na Allegro. W poniedziałek Polacy kupili 2,6 mln przedmiotów

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Allegro
Opublikowano: 13 grudnia 2018, 17:25 Aktualizacja: 14 sierpnia 2019, 16:30

10 grudnia w poniedziałek padł rekord internetowych zakupów Polaków. Tego dnia Polacy kupili 2,6 mln przedmiotów na Allegro. W trakcie szczytu zakupowego liczba zakupionych przedmiotów wzrosła o 20%. W zeszłym roku rekord odnotowano 11 grudnia – również w poniedziałek. Szacunkowo tylko tego jednego dnia w Internecie wydaliśmy ponad 100 mln zł.

Innymi słowy, w Polsce „Shop Monday” przypada zawsze na drugi poniedziałek grudnia. To również ostatni rozsądny termin, by zamówić produkty bez obawy, że paczka nie dojdzie przed Świętami.
10 grudnia doszło do dużej awarii w sektorze bankowym – w Aliorze, ING Banku Śląskim, Millennium Banku, PNB Paribas Polska i Pekao S.A. Z wypowiedzi ekspertów wynika, że przyczyny były dwie – tego dnia spory odsetek Polaków dostaje wynagrodzenia lub emerytury na swoje konta. Jest to okres intensywniejszego korzystania z bankowości elektronicznej (większa liczba logowań, inicjowanie płatności za rachunki, itp.). Jak się również okazuje, jest to także dzień, w którym Polacy wykonują rekordową liczbę zakupów internetowych. Prawdopodobnie awaria miała wpływ na ostateczny wynik, który mógłby być lepszy.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO

Co trzeci Polak dokonuje zakupów mobilnie

Liczba transakcji dokonanych w dniu szczytu zakupowego wzrosła o 25%. 10 grudnia 2018 na Allegro dokonano 1,56 mln transakcji, w ubiegłorocznym szczycie 1,25 mln. Dla porównania: W Black Friday średnia sprzedaż na minutę wynosiła 549 transakcji, a w Black Monday 774 transakcje.
 Transakcje mobilne tego dnia stanowiły ponad 32%. W porównaniu do ubiegłorocznego szczytu obroty mobilne wzrosły o 71,6%. Zakupy mobilne tego dnia zrobiło 39% klientów. W 11% zakupów przyznawano lub wykorzystywano bonusowe Monety. To wzrost o ok 30% w porównaniu z ub rokiem.
Dzięki Allegro Smart!, umożliwiającej darmowe zamawianie nieograniczonej liczby paczek do paczkomatów i punktów odbioru, klienci zaczęli bardzo intensywnie korzystać z tej formy dostawy. W przypadku paczkomatów wzrost w stosunku do ubiegłorocznego szczytu wyniósł 118%, a w przypadku punktów odbioru aż o 166%.

przejdź do ALLEGRO


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

10-grudnia-2018-padl-rekord-internetowych-zakupow-polakow