Osoby, które lubią zorganizowane i poukładane życie, coraz chętniej korzystają z różnych aplikacji mobilnych. Nałogowo korzystają z komunikatorów, dzięki którym natychmiast mogą wysłać nie tylko wiadomość tekstową, ale też zdjęcie czy film. Popularność zyskują ostatnio również aplikacje umożliwiające kontrolę naszych finansów. Poniżej przegląd pięciu najciekawszych.

Czytaj także: Spotcap rozszerza swoje usługi

Kwitki

Chyba każdy z nas miał kiedyś problem ze znalezieniem paragonu. Chcieliśmy oddać bądź zareklamować jakiś produkt, ale nasz paragon gdzieś zaginął. Teraz ten problem nie będzie miał miejsca, dzięki aplikacji Kwitki.

Została ona stworzona z myślą o tych, którzy nie chcą mieć portfela zapchanego paragonami. Samo korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy zrobić zdjęcie paragonu i wrzucić go do apki. Nie trzeba wpisywać żadnych dodatkowych informacji – aplikacja zrobi to za nas. Rozpozna treści dokumentów i zapisze je w odpowiedni sposób. Od dziś wszystkie ważne paragony, faktury i dokumenty możemy mieć w jednym miejscu, bez obaw, że gdzieś się zgubią.

Aplikacja dostępna na systemy Android – sklep Play Google

Czytaj także: Projekt ustawy PSD2 wpłynął do Sejmu

kwitki

StoCard

Wielu z nas wyciąga ze swojego portfela wszystkie karty lojalnościowe z jednego prostego powodu. Zajmują tam za dużo miejsca, robiąc bałagan. Odnalezienie tej, którą faktycznie potrzebujemy graniczy z cudem.

Na pomysł rozwiązania tego problemu wpadli twórcy aplikacji StoCard. Aplikacja umozliwia trzymanie wszystkich kart lojalnościowych w jednym miejscu. Dodawanie kolejnych kart do aplikacji jest niezwykle proste. Po uruchomieniu apki wystarczy kliknąć przycisk plusa i z listy wybrać interesujący nas program. Następnie wystarczy zeskanować naszą kartę – i już. Gotowe.

Aplikacja dostępna na systemy Android i iOS – sklep Play Google

Czytaj także: Netflix wart ponad 100 mld dolarów

stocard

Kontomierz

Kontomierz to aplikacja idealna dla osób, którzy chcą mieć pod kontrolą najmniejszy detal swoich wydatków. Dzięki apce możemy zsynchronizować stan naszych kont bankowych. Miesięczne zestawienia wydatków są bardzo szczegółowe. Aplikacja działa nie tylko na smartfonach, ale również PC, co jest bardzo wygodne i ułatwia wprowadzania większej ilości danych.

Aplikacja umozliwia również znalezienie najbliższego bankomantu na mapie. Pozwala na notowanie wydatków i przychodów oraz zapezpieczona jest PINem. Kontomierz jest dodatkiem do bezpłatnej usługi Kontomierz.pl.

Aplikacja dostępna na systemy Android – sklep Play Google

Czytaj także: Temat Fintech lepszy niż „Korona Królów”

kontomierz

Pennies

Każdy z nas lubi mieć swoje wydatki pod kontrolą. Na pewno nie raz zdarzyło Wam się otworzyć konto bankowe i dowiedzieć się, że zostało na nim bardzo niewiele i nie możecie iść na te zakupy, o których marzyliście.

Pennies to kolejna aplikacja umożliwiająca zapisywanie budżetu oraz planowanie wydatków. Jej interfejs jest bardzo przejrzysty. Pozwala ona w szybki sposób stworzenie planu finansowego. Sami ustalamy czas trwania planu, częstotliwość, wysokość budżetu oraz kategorie swoich wydatków. W momencie, gdy zbliżymy się do końca kwoty ustalonej na dany okres, zostaniemy o tym poinformowani. Możemy zapomnieć o niespodziankach pt. brak środków na koncie.

Aplikacja niestety nie występuje w języku polskim, a za jej pobranie należy zapłacić 2,99 euro.

Dostępna na systemy iOS – sklep App Store

Czytaj także: Jak zdobyć zawód przyszłości?

pennies

Out of Milk

Aplikacja nie do końca jest rozwiązaniem finansowym, ale jest ściśle powiązana z wydatkami i domowym budżetem. Dzięki niej dowiemy się, kiedy w naszej lodówce skończą się zapasy np. mleka, co wiąże się z pójściem na zakupy.

Out of Milk umożliwia tworzenie nie tylko listy zakupów, ale też listy zapasów i zadań. Apka przypomni o kończących się zapasach żywności w spiżarni oraz zapamięta poprzednie listy zakupów. Podczas robienia zakupów możemy skorzystać z opcji wyświetlania orientacyjnych cen produktów, a aplikacja zapamięta nasze wybory na przyszłość. Utworzone listy bez problemu możemy przesłać SMSem lub emailem do wybranej osoby. Prosty interfejs i przejrzysta grafika umila korzystanie z aplikacji.

Aplikacja dostępna na systemy Android i iOS – sklep Play Google

Czytaj także: Amazon Go już otwarty. Jak działa sklep bez kas?

out of milk