Partner serwisu Visa dla biznesu

50 lat kart płatniczych w Polsce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 21 marca 2017, 12:41 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 21:22

Płatności kartami w naszym kraju pojawiły się pod koniec lat 60. XX w. Pierwszą organizacją płatniczą włączoną do sieci akceptacji był Diners Club International. 50 lat od tego wydarzenia ponad 350 ekspertów rynku płatności oraz przedstawicieli nauki, świata biznesu i mediów, spotka się w Warszawie, aby podsumować pół wieku rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce.

50 lat kart płatniczych w Polsce.

21 i 22 marca 2017 r. w Warszawie, już po raz piąty, odbędzie się Międzynarodowy Kongres Płatności Bezgotówkowych. Konferencja jest jedynym forum dyskusyjnym łączącym instytucje finansowe, administrację publiczną, środowiska akademickie oraz firmy handlowe i usługowe. W wydarzeniu wezmą udział czołowi eksperci z  Polski i Europy, którzy opowiedzą m.in. o przyszłości rozwiązań płatniczych, rozwoju obrotu bezgotówkowego na wybranych rynkach międzynarodowych, zmianach legislacyjnych oraz płatnościach publicznych.

W tej sferze obecnie dużo się dzieje. Nie tak dawno Komisja Europejska ponownie wkroczyła na wojenną ścieżkę z gotówką. Wspólnota planuje wprowadzenie regulacji w obrocie fizycznym pieniądzem.

– Tegoroczna konferencja jest wyjątkowa, gdyż łączy się z obchodami 50-lecia istnienia obrotu bezgotówkowego w Polsce. Płatności bez użycia gotówki w naszym kraju pojawiły się pod koniec lat 60. XX w. Pierwszymi kartami, włączonymi do sieci akceptacji były karty organizacji Diners Club International – mówi Katarzyna Fatyga, prezes Diners Club Polska.

V Międzynarodowy Kongres Płatności Bezgotówkowych

Pierwszego dnia konferencji, po obradach, odbędzie się gala, na której wręczone zostaną eDukaty – prestiżowe nagrody dla czołowych firm i ekspertów rynku płatności. Uroczystość uświetni występ artystów z Teatru Muzycznego Roma. Głównym partnerem gali jest Diners Club Polska, który w 2017 r. obchodzi 20-lecie działalności na polskim rynku.

W wydarzeniu udział wezmą ludzie biznesu, nauki, administracji publicznej i mediów. Kongres pełni rolę platformy do inspirującej i rzeczowej dyskusji na temat sytuacji panującej na rynku obrotu bezgotówkowego, jak i nowych trendów oraz innowacyjnych rozwiązań.

Od początku istnienia Fundacja organizowała spotkania biznesowe a także spotkania z mediami, które cieszyły się dużą popularnością wśród podmiotów szeroko rozumianej branży finansowej. Na bazie tych spotkań zorganizowano I edycję Kongresu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od III edycji Kongres organizowany jest w hotelu Sheraton.

– Kongres płatności na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń poświęconych obrotowi bezgotówkowemu w Polsce. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku uda się wykreować otwartą i odważną debatę poruszającą najważniejsze, bieżące tematy – mówi Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB), która jest organizatorem wydarzenia.

Z Prezesem Łaniewskim mieliśmy okazję porozmawiać kilka tygodni temu. Opowiedział redakcji Fintek.pl o Kongresie i o przyszłości płatności.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: http://kongresplatnosci.pl/

[Diners Club/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

50-kart-platniczych-polsce