21 i 22 marca 2017 r. w Warszawie, już po raz piąty, odbędzie się Międzynarodowy Kongres Płatności Bezgotówkowych. Konferencja jest jedynym forum dyskusyjnym łączącym instytucje finansowe, administrację publiczną, środowiska akademickie oraz firmy handlowe i usługowe. W wydarzeniu wezmą udział czołowi eksperci z  Polski i Europy, którzy opowiedzą m.in. o przyszłości rozwiązań płatniczych, rozwoju obrotu bezgotówkowego na wybranych rynkach międzynarodowych, zmianach legislacyjnych oraz płatnościach publicznych.

W tej sferze obecnie dużo się dzieje. Nie tak dawno Komisja Europejska ponownie wkroczyła na wojenną ścieżkę z gotówką. Wspólnota planuje wprowadzenie regulacji w obrocie fizycznym pieniądzem.

– Tegoroczna konferencja jest wyjątkowa, gdyż łączy się z obchodami 50-lecia istnienia obrotu bezgotówkowego w Polsce. Płatności bez użycia gotówki w naszym kraju pojawiły się pod koniec lat 60. XX w. Pierwszymi kartami, włączonymi do sieci akceptacji były karty organizacji Diners Club International – mówi Katarzyna Fatyga, prezes Diners Club Polska.

V Międzynarodowy Kongres Płatności Bezgotówkowych

Pierwszego dnia konferencji, po obradach, odbędzie się gala, na której wręczone zostaną eDukaty – prestiżowe nagrody dla czołowych firm i ekspertów rynku płatności. Uroczystość uświetni występ artystów z Teatru Muzycznego Roma. Głównym partnerem gali jest Diners Club Polska, który w 2017 r. obchodzi 20-lecie działalności na polskim rynku.

W wydarzeniu udział wezmą ludzie biznesu, nauki, administracji publicznej i mediów. Kongres pełni rolę platformy do inspirującej i rzeczowej dyskusji na temat sytuacji panującej na rynku obrotu bezgotówkowego, jak i nowych trendów oraz innowacyjnych rozwiązań.

Od początku istnienia Fundacja organizowała spotkania biznesowe a także spotkania z mediami, które cieszyły się dużą popularnością wśród podmiotów szeroko rozumianej branży finansowej. Na bazie tych spotkań zorganizowano I edycję Kongresu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od III edycji Kongres organizowany jest w hotelu Sheraton.

– Kongres płatności na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń poświęconych obrotowi bezgotówkowemu w Polsce. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku uda się wykreować otwartą i odważną debatę poruszającą najważniejsze, bieżące tematy – mówi Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB), która jest organizatorem wydarzenia.

Z Prezesem Łaniewskim mieliśmy okazję porozmawiać kilka tygodni temu. Opowiedział redakcji Fintek.pl o Kongresie i o przyszłości płatności.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: http://kongresplatnosci.pl/