BZ WBK chwali się, że Konto Jakie Chcę z kartą Dopasowaną w ciągu niecałego roku otworzyło już ponad 800 tysięcy klientów.

Konto Jakie Chcę otworzyło już 800 tys. klientów BZ WBK

Sposób korzystania z bankowości, a tym samym wymagania, jakie klienci mają wobec kont osobistych, są różnorodne. Zależą m.in. od wieku i etapu życia czy momentu w ciągu roku, bo czego innego potrzebujemy na wakacyjnym wyjeździe  czy szykując się do świąt.

Z Konta Jakie Chcę mogą skorzystać zarówno nowi jak i aktualni klienci BZ WBK. Obecni klienci mogą prosto i szybko zmienić swój dotychczasowy rachunek na Konto Jakie Chcę przez BZWBK24 internet, infolinię (dzwoniąc na nr 1 9999*) lub w dowolnym oddziale banku.

Niektóre funkcje Konta Jakie Chcę i karty Dopasowanej są wspólne dla wszystkich klientów bez względu na wiek. Bank Zachodni WBK nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, która wynosi 0 zł. Dodatkowo od 8 sierpnia 2018 roku wprowadzono darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir i Blue Cash) realizowane przez BZWBK24. Darmowe są także zlecenia stałe, wypłaty w bankomatach Banku Zachodniego WBK kartą jak i autoryzowane kodem BLIK oraz wpłaty gotówki we wpłatomatach Banku Zachodniego WBK. Młodzi do 26 roku życia, od 8 sierpnia nie zapłacą za wypłaty w bankomatach za granicą.

Użytkownicy Konta Jakie Chcę z kartą Dopasowaną mają również możliwość wyboru dodatkowych funkcji. Można skorzystać m.in. ze zwrotów za określone rachunki opłacone z Konta Jakie Chcę, a przy karcie Dopasowanej można zdecydować, który wariant miesięcznej opłaty za kartę wybrać. Już od 10 września 2018 roku karta Dopasowana będzie mogła być jednocześnie kartą do wielu walut w ramach nowej funkcjonalności, która pojawi się dla posiadaczy Konta Jakie Chcę – pakietu wielowalutowego. Umożliwi ona płacenie bez kosztów przewalutowania oraz darmowe wypłaty z bankomatów za granicą. Klienci mogą zdecydować się na jedną, kilka lub wszystkie funkcje – zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. Żeby, zgodnie z nazwą, było to właśnie takie konto, jakiego chce klient.

Co jeszcze oferuje BZ WBK?

Pod koniec lipca BZ WBK podzielił się wynikami po I półroczu 2018 roku. Z ówczesnych danych wynikało, że w pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku klienci otworzyli 680 tysięcy Kont Jakie Chce. Ponadto po pierwszym półroczu BZ WBK posiadał ponad 2 miliony klientów e-bankowości i prawie 230 tysięcy kart mobilnych (HCE, Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay). Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ponad 2 mln klientów e-bankowości i prawie 230 tys. kart mobilnych.

W tym miejscu warto przypomnieć o niedawnym wdrożeniu Banku Zachodniego WBK – o szybkich przelewach w oparciu o o standard SWIFT gpi. SWIFT gpi gwarantuje realizację transakcji w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Korzyści mogą szczególnie docenić firmy zajmujące się handlem zagranicznym. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – BZ WBK wprowadza ekspresowe przelewy zagraniczne SWIFT gpi.