Partner serwisu Visa dla biznesu

Abonament na lektury szkolne – nowa usługa w EmpikGO

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#e-commerce#Fintech
Opublikowano: 21 września 2018, 13:12 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 21:03

EmpikGO to aplikacja, która łączy odtwarzacz audiobooków i czytnik e-booków oraz wirtualną księgarnię. Jest to pierwszy abonament w tej usłudze. Miesięczny dostęp do bazy lektur kosztuje niecałe 10 zł.

Empik_JUNIOR

Koniec tradycyjnych książek i lektur – uczniowie wracający do szkoły po wakacjach mogą wypróbować kilka nowości na rynku e-czytelnictwa. Rozwiązania proponowane przez firmy są wygodne i skracają czas potrzebny na przeczytanie lektury. Aplikacja EmpikGO to już kolejna propozycja, jaka pojawiła się ostatnio na rynku (więcej na ten temat: tutaj).

E-edukacja przez e-czytanie

Uczniowie klas IV-VIII i liceum zyskują dostęp do ponad 200 tytułów w formie audiobooków, e-booków oraz dodatkowych materiałów edukacyjnych.

Przygotowano również pomoce dydaktyczne dla uczniów. Funkcja „cytat” pozwala oznaczyć odpowiedni fragment książki, a nawet przesłać go znajomym poprzez media społecznościowe. Można także robić elektroniczne notatki. Pytania i odpowiedzi oraz podcasty „Ale o co chodzi?” wyjaśniają ewentualne wątpliwości dotyczące lektur.

Aby ujednolicić i ułatwić zarządzanie tytułami, wprowadzono wspólny kod kolorystyczny dla okładek książek z jednego gatunku: zielony zarezerwowano dla poezji, pomarańczowy – dla prozy, niebieski – dla dramatu.

Elastycznie i niedrogo

Aplikacji EmpikGO dostępna jest na smartfony oraz tablety iOS i Android. Obecnie trwają prace nad konwersją aplikacji na czytniki e-booków. Wkrótce pojawi się też oferta kolejnych abonamentów dla innych grup czytelników. Jeden abonament pozwala na korzystanie z oferty na dwóch urządzeniach przypisanych do danego konta. Aplikacja oferuje także możliwość synchronizacji postępu czytania i słuchania książek pomiędzy urządzeniami.

Abonament na lektury szkolne od EmpikGO można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.empik.com/abonament. Miesięczna subskrypcja kosztuje jedynie 9,99 zł i można z niej zrezygnować w każdym momencie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

abonament-na-lektury-szkolne-nowa-usluga-aplikacji-empikgo