Vizum, Tricks, NU Delta, Symmetrical Labs, Sherlock Waste, AI Busters, Limitless, PBG Management, Alphamoon, Escoral, NMT i Perfect Data – to startupy, którym udało się z sukcesem zakończyć pierwszą rundę programu akceleracyjnego AccelUp.

Uczestnicy programu otrzymają wsparcie finansowe do 200 tys. zł, oraz wsparcie business know-how w postaci 100 godzin konsultacji z wybitnymi ekspertami rynkowymi. Kwota dofinansowania może nie robi wielkiego wrażenia, ale jak na polskie warunki to całkiem sporo. Startupy otrzymają też możliwość skorzystania z szerokiego zaplecza inwestycyjnego, w tym możliwość prezentacji przed globalnym funduszem Santander InnoVentures z Madrytu.

Bardzo często to dostęp do inwestora jest ważniejszy niż „orzeszki” w postaci drobnych zastrzyków finansowych (nagród po 20 tys. zł w różnych konkursach) – w szczególności, gdy biznes ma skalowalny charakter a produkt już jest gotowy. W przypadku Accelpoint mówimy o dojrzałych startupach, które mają już swoją infrastrukturę, działający produkt i kilka sukcesów biznesowych na koncie.

Program Accelpoint realizowany jest we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działania 2.5 . Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, „Programy Akceleracyjne”. Innymi słowy, dofinansowanie pochodzi z Unii Europejskiej.

AXA Partners, Santander Bank Polska i Orange

Santander przy wyborze projektów skupił się na tych, które gwarantują szybkie wdrożenie w organizacji. Ważnym kryterium była też uniwersalność rozwiązania. Z kolei dla AXA Partners kluczowe były rozwiązania, które wspierają dystrybucję partnerską w modelu B2B2C i e-commerce.  Z kolei Orange wybrało firmy, które wzbudziły największe zainteresowanie jednostek biznesowych firmy.