Adam Marciniak zlozyl rezygnacje z funkcji wiceprezesa PKO BP

W komunikacie banku czytamy, że rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia. Adam Marciniak zajmował funkcję wiceprezesa PKO BP od 2017 roku. Nadzorował obszar technologii.

Adam Marciniak rezygnuje z funkcji wiceprezesa PKO BP

To już kolejna zmiana w zarządzie największego polskiego banku. Wcześniej rezygnację z funkcji prezesa złożył Zbigniew Jagiełło, a zastąpił go Jan Emeryk Rościszewski.

Adam Marciniak był związany z PKO Bankiem Polskim od 2011 roku. W latach 2011-2017 był dyrektorem Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji PKO BP, od 2011 do 2014 wiceprezesem Inteligo Financial Services, a następnie zajmował stanowisko przewodniczącego rad nadzorczych PKO BP Finiat oraz Operatora Chmury Krajowej. Jako wiceprezes PKO BP nadzorował Obszar Technologii.

Doświadczenie w branży finansowej zdobywał również jako dyrektor operacyjny Biura Rozwoju i Zarządzania Kanałami Elektronicznymi w Banku Pekao S.A. oraz dyrektor Departamentu Informatyki w Centralnym Domu Maklerskim Pekao. Na przełomie 2015/2016 współtworzył Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa.