Za pomocą karty Affirm można opłacić całość zakupów z góry, lub skorzystać z odroczonych płatności. Można zatem powiedzieć. że jest to karta, która łączy w sobie funkcje „debetówki” i „kredytówki”.

Affirm udostępnia nową usługę. Karty debetowe

Za pomocą kilku kliknięć użytkownicy mogą przekształcić wybrane transakcje w odroczoną płatność – bez dodatkowych opłat – czytamy na blogu firmy. Affirm Card na początek będzie dostępna dla klientów w USA.

Affirm to amerykański fintech założony w 2012 roku przez Maxa Levchina, jednego z twórców PayPala. Firma specjalizuje się w odroczonych płatnościach. Affirm obecnie przygotowuje się do wejścia na giełdę z wyceną 9 mld dolarów. Z usług fintechu korzysta około 6,2 mln klientów i ponad 6,5 tys. sprzedawców.

Na początku bieżącego roku Affirm przejął PayBright, czyli jednego z liderów rynku BNPL (odroczonych płatności) w Kanadzie. Dzięki temu powstanie platforma płatnicza obsługująca klientów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie.

Rynek BNPL to jeden z najgorętszych sektorów w ciagu ostatnich miesięcy. Odroczone płatności zyskały na popularności w czasie pandemii, a fintechy oferujące tego typu usługi mogą liczyć na duże zainteresowanie. Przykładowo australijski Afterpay nawiązał współpracę ze Stripe, jednym z największych fintechów na świecie.

Dużo dzieje się także w Polsce. Na początku 2021 roku Twisto ogłosiło współpracę z PayU, w ramach której wspólnie zaoferują odroczone płatności sklepom internetowym.