Partner serwisu Visa dla biznesu

Aion Bank otwiera się na przedsiębiorców

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bankowość#Fintech
Opublikowano: 19 maja 2020, 14:30 Aktualizacja: 21 maja 2020, 16:09

Aion Bank rozpoczyna obsługę małych i średnich przedsiębiorców. Zaoferuje im między innymi takie usługi jak konta wielowalutowe, rozwiązania księgowe, w pełni cyfrowy onboarding, czy pożyczki online. Wszystko w ramach miesięcznej subskrypcji.

Aion Bank otwiera się na przedsiębiorców

Aion to challenger bank współtworzony przez Wojciecha Sobieraja, założyciela i wieloletniego prezesa Alior Banku. Projekt wystartował pod koniec lutego bieżącego roku. Siedziba fintechu mieści się w Belgii.

Aion z ofertą dla małych i średnich przedsiębiorców

O nowych rozwiązaniach challenger banku poinformował dzisiaj na Linkedinie Radosław Zalewski, product owner w Aion. Przedsiębiorcy z segmentu MŚP uzyskają dostęp między innymi do w pełni cyfrowego onboardingu, pożyczek online, kont wielowalutowych i rozwiązań księgowych. Usługi będą dostępne w ramach subskrypcji, którą można wykupić na jeden miesiąc.

Oficjalny start Aion Banku miał miejsce w piątek 28 lutego (założyliśmy wtedy rachunek). Na początek fintech przygotował ofertę dla klientów indywidualnych, która obejmuje nowoczesne zarządzanie finansami, wykorzystywanie narzędzi z zakresu sztucznej inteligencji, wymianę walut, dostęp do bankomatów na całym świecie, czy lokaty i pożyczki. Koszt miesięcznej subskrypcji Aion to 19 euro, ale przez pierwsze 3 miesiące można korzystać z banku za darmo.

Kilka dni temu pisaliśmy o udostępnieniu przez Aion Bank kart z logiem Maestro – zarówno cyfrowych, jak i fizycznych. Tym samym dołączyły one do kart Mastercard, wydawanych już wcześniej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

aion-bank-otwiera-sie-na-przedsiebiorcow