Aion to challenger bank współtworzony przez Wojciecha Sobieraja, założyciela i wieloletniego prezesa Alior Banku. Projekt wystartował pod koniec lutego bieżącego roku. Siedziba fintechu mieści się w Belgii.

Aion z ofertą dla małych i średnich przedsiębiorców

O nowych rozwiązaniach challenger banku poinformował dzisiaj na Linkedinie Radosław Zalewski, product owner w Aion. Przedsiębiorcy z segmentu MŚP uzyskają dostęp między innymi do w pełni cyfrowego onboardingu, pożyczek online, kont wielowalutowych i rozwiązań księgowych. Usługi będą dostępne w ramach subskrypcji, którą można wykupić na jeden miesiąc.

Oficjalny start Aion Banku miał miejsce w piątek 28 lutego (założyliśmy wtedy rachunek). Na początek fintech przygotował ofertę dla klientów indywidualnych, która obejmuje nowoczesne zarządzanie finansami, wykorzystywanie narzędzi z zakresu sztucznej inteligencji, wymianę walut, dostęp do bankomatów na całym świecie, czy lokaty i pożyczki. Koszt miesięcznej subskrypcji Aion to 19 euro, ale przez pierwsze 3 miesiące można korzystać z banku za darmo.

Kilka dni temu pisaliśmy o udostępnieniu przez Aion Bank kart z logiem Maestro – zarówno cyfrowych, jak i fizycznych. Tym samym dołączyły one do kart Mastercard, wydawanych już wcześniej.