Narzędzie dostępne jest na stronie Airhelp.com oraz w aplikacji mobilnej. Po podpięciu swojej skrzynki mailowej, system wyszukuje w niej bilety lotnicze i określa, czy te loty kwalifikują się do wypłaty odszkodowania. Wyśle również powiadomienie po każdej kolejnej podróży samolotem. AirHelp posiada dostęp do monitoringu meteorologicznego oraz informacji na temat sytuacji na lotniskach – zebrane dane pozwalają na błyskawiczne określenie przyczyn opóźnienia lub odwołania lotu.

Czytaj także: Oferta Banku BGŻ BNP Paribas dla obywateli Ukrainy

Stwórz mapę swoich podróży

Poza szybkimi powiadomieniami o możliwości składania reklamacji, narzędzie zawiera funkcję tworzenia podróżniczych statystyk. System m.in wyliczy czas spędzony w chmurach, podsumuje koszty biletów lotniczych oraz wylistuje odwiedzone kraje i lotniska, a także będzie na bieżąco aktualizował zebrane dane. Ponadto korzystający z niego pasażerowie będą mogli stworzyć spersonalizowaną, barwną mapę swoich wojaży, a następnie udostępnić ją w mediach społecznościowych.

Naszym działaniom od początku powstania firmy przyświeca jedna idea – podnoszenie świadomości pasażerów linii lotniczych. Wykorzystujemy więc wszystkie możliwe sposoby, by być rzecznikiem konsumentówmówi Henrik Zillmer, CEO i współzałożyciel AirHelp.

Czytaj także: Ponad 21 mln zł na walkę z fraudem i e-dopingiem

airhelp

Możemy ubiegać się o rekompensatę

– Każdego roku ponad 9 mln pasażerów lotniczych ma prawo do rekompensaty z tytułu zakłóconych lotów. Większość z nich jednak o tym nie wie bądź rezygnuje ze względu na brak podstawowej wiedzy o procesie reklamacji – mówi Henrik Zillmer.

Nasze nowe narzędzie stworzy atrakcyjne treści dla konsumentów, korzystających z mediów społecznościowych, jednocześnie informując o możliwości ubiegania się o rekompensatę. Chcemy edukować podróżnych o ich prawach, ale w ciekawy, wyróżniający się sposób, wykorzystując do tego najnowsze rozwiązania technologiczne – dodaje.

Czytaj także: Czym jest najnowsza aplikacja SaldeoSMART?

Kolejne zastosowanie sztucznej inteligencji

Nowe rozwiązanie łączy wiedzę prawników, specjalizujących się w prawach pasażera, ze światowej klasy sztuczną inteligencją. To kolejna innowacja w firmie, zaraz po wprowadzeniu skanera kart pokładowych oraz debiucie Hermana i Lary, prawników-robotów procesujących wnioski o reklamację w bardziej efektywny sposób.

Narzędzie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi iOS i Android oraz współpracuje ze skrzynkami mailowymi Gmail, Hotmail i Microsoft Outlook.

Czytaj także: Zarabiamy jak nigdy: rekordowe płace w Polsce!