Pracownicy Allegro otrzymają jednorazową premię w formie 233 Akcji o wartości 10 019 PLN, do których uprawnienia nabędą po 360 dniach licząc od dzisiaj – czytamy w komunikacie.

Allegro debiutuje na GPW

– Zakończyliśmy ofertę publiczną i rozpoczynamy kolejny etap rozwoju Allegro już jako spółka giełdowa. Nasz zespół jest gotowy na to wyzwanie i dalszą realizację naszych ambitnych planów w zakresie udoskonalania naszej platformy. Zaangażowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych i detalicznych w ciągu ostatnich tygodni było dla nas bardzo budujące.  – komentuje François Nuyts, prezes zarządu Allegro.

W ramach pierwszej oferty publicznej sprzedano akcje za 9,18 mld zł, z czego do spółki trafi 900,5 mln zł na częściową spłatę zadłużenia. W sumie w ramach IPO Allegro sprzedało 213,55 mln akcji po 43 zł za sztukę – informowała firma w sobotę. W przeprowadzeniu debiutu pomagały między innymi Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego i Santander Bank Polska.

Allegro.pl to jeden z 10 największych portali e-commerce na świecie, który przyciąga średnio 20 mln internautów miesięcznie. W sumie z usługi platformy korzysta 12,3 mln aktywnych kupujących, którzy mają dostęp do 117 tys. firm. W ostatnich 12 miesiącach licząc do 30 czerwca 2020 roku, wartość sprzedanych za pośrednictwem Grupy Allegro produktów wyniosła 28,4 mld zł.

/RT