Partner serwisu Visa dla biznesu

Aktualizacja od Apple już dostępna. Rozwiązuje problem bomby tekstowej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple
Opublikowano: 20 lutego 2018, 13:14 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:37

Użytkownicy sprzętu Apple mogą już pobrać aktualizację iOS 11.2.6, która rozwiązuje problem uciążliwej bomby tekstowej z zeszłego tygodnia.

iOS 11.2.6 już dostępny. Bomba tekstowa Apple nie będzie problemem.

Pewnie część czytelników się rozczaruje, ponieważ wysyłając hinduski znak można było zrobić psikusa znajomym. Pobranie aktualizacji to uniemożliwi. Komplet łatek to iOS 11.2.6, macOS 10.13.3, tvOS 11.2.6 i watchOS 4.2.3.

Czytaj także: Mój Carrefour – test Scan&Go

iOS 11.2.6 – aktualizacja już dostępna

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pojawiła się kolejna bomba tekstowa, która zawieszała iPhony, MacBooki, iPody i Apple Watche. Powodem była litera z hinduskiego alfabetu Telugu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Zły okres dla Apple. Wykryto kolejną bombę tekstową.

Apple obiecało aktualizację jeszcze przed wypuszczeniem iOS 11.3 i słowa dotrzymało. Warto dodać, że bomba tekstowa nie stanowiła problemu już także w wersjach beta iOS 11.2.6. To kolejny przypadek, kiedy tego typu problemy pojawiły się na urządzeniach Apple. Poprzednia bomba tekstowa to sprawa ze stycznia bieżącego roku.

Czytaj także: Dramat fanów Apple – nie będzie kolejnej edycji iPhone SE

Co do zasady bomby tekstowe nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa danych użytkowników. Są to jedynie uciążliwe błędy, które wykorzystujemy do zrobienia żartów znajomym.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

aktualizacja-apple-dostepna-rozwiazuje-problem-bomby-tekstowej