Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Startup Contest: kto powalczy o 30 tys. EURO w gotówce?
September 13, 2021, 5:14 PM

Do konkursu zgłosiło się ponad 300 startupów z 46 krajów. Przeważająca część projektów pochodzi z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Izraela.

Break&Wash – polski startup zadba o higienę kierowców
September 13, 2021, 8:00 AM

To pierwsza firma w Polsce, która dostarcza gotowe rozwiązania vendingowe pralko-suszarek dla stacji benzynowych i miejsc obsługi podróżnych.

Rekordowy rok dla funduszu Czysta3.vc
September 8, 2021, 4:00 PM

Czysta3.vc zrealizowała ponad połowę założonych inwestycji i wciąż ma ok. 20 mln złotych do zainwestowania.

Polski startup Nais bierze udział w finale Eit Digital Challenge
September 8, 2021, 1:10 PM

Polski startup Nais został wybrany spośród 409 firm technologicznych. Weźmie udział w finale konkursu Eit Digital Challenge 2021.

Rusza nowa aplikacja Staffly. Sztuczna inteligencja dopasuje kandydata do stanowiska pracy
September 3, 2021, 11:52 AM

Produkt Staffly to efekt inwestycji funduszu Czysta3.vc i grantu UE. Startup zamierza pozyskać 10 tys. użytkowników w zaledwie kilka miesięcy.