Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Startup SunRoof nawiązuje współpracę z Porsche Inter Auto
February 2, 2021, 10:57 AM

Jednym z efektów wspólnych działań będzie stworzenie pierwszego solarnego carportu dla pojazdów elektrycznych pod egidą dealera samochodowego.

Booksy z rekordowym dofinansowaniem. Polski startup pozyskał 70 mln dolarów
January 27, 2021, 2:24 PM

Pieniądze od amerykańskich inwestorów pozwolą na dynamiczne zwiększenie udziału na kluczowych dla Booksy rynkach – w USA, Wielkiej Brytanii i Europie.

PKN Orlen tworzy akcelerator dla startupów
January 22, 2021, 12:27 PM

Koncern poszukuje partnera posiadającego międzynarodowe doświadczenie i sieć kontaktów w ekosystemie startupów.

Amazon Alexa w walce z wykluczeniem - zwycięskie projekty hakatonu Innovation@Amazon
January 20, 2021, 3:36 PM

Ponad 1500 programistów wzięło udział w Innovation@Amazon Online Hackathon 2020 i innych wyzwaniach z zakresu IT.

Współpraca z venture builderem - co może zaoferować startupom i korporacjom? #WealthonPodcast
January 20, 2021, 10:17 AM

Na czym polega działalność venture buildera? Jakie są korzyści z budowania nowego biznesu wspólnie z VB? Rozmowa z Katarzyną Królak-Wyszyńską, CEO w Innovatika.