Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
To już 5. edycja programu akceleracyjnego Alior Banku RBL_START!
19 września 2022, 12:02

Rekrutacja do programu trwa do 30 września. Zwycięskie startupy mogą liczyć na nagrodę w wysokości 10 tys. euro oraz współpracę z bankiem i jego partnerami.

Infoshare 2022 już niedługo. Wśród tematów Metaverse, Tech4Good i Web3
16 września 2022, 11:43

6 października rusza jedna z największych konferencji technologicznych w regionie CEE. Prelegenci z Polski i zagranicy przybliżą nowe trendy ze świata biznesu.

Google uruchamia II edycję programu szkoleniowego "Firmy Jutra"
15 września 2022, 12:59

Program ten kierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy o e-commerce. Rekrutacja potrwa do 28 września.

Polsko-szwedzki startup SunRoof pozyskał 70 mln zł
14 września 2022, 10:29

Rundzie finansowania przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Pozyskane środki mają pomóc spółce wzmocnić jej pozycję na europejskich rynkach.

PKO Bank Polski oraz Accelpoint poszukują zielonych technologii
13 września 2022, 13:19

Ruszył nabór do „Poland ClimAccelerator”. To 5-miesięczny program akceleracyjny dla startupów rozwijających technologie z obszarów zrównoważonego rozwoju.