Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Rekordowy rok dla funduszu Czysta3.vc
September 8, 2021, 4:00 PM

Czysta3.vc zrealizowała ponad połowę założonych inwestycji i wciąż ma ok. 20 mln złotych do zainwestowania.

Polski startup Nais bierze udział w finale Eit Digital Challenge
September 8, 2021, 1:10 PM

Polski startup Nais został wybrany spośród 409 firm technologicznych. Weźmie udział w finale konkursu Eit Digital Challenge 2021.

Rusza nowa aplikacja Staffly. Sztuczna inteligencja dopasuje kandydata do stanowiska pracy
September 3, 2021, 11:52 AM

Produkt Staffly to efekt inwestycji funduszu Czysta3.vc i grantu UE. Startup zamierza pozyskać 10 tys. użytkowników w zaledwie kilka miesięcy.

Konkurs dla startupów - druga edycja Polish-Ukrainian Startup Bridge
August 30, 2021, 2:04 PM

Polish-Ukrainian Startup Bridge rozpoczął nabór do projektu, w którym wsparcie otrzymają najbardziej innowacyjne startupy z Ukrainy.

Bank Pekao zaprasza fintechy do współpracy
August 16, 2021, 11:25 AM

Bank Pekao wspólnie z Huge Tech uruchomił nabór dla start-upów i spółek technologicznych do akceleratora IDEA Global. Firmy otrzymają dofinansowane z programu ScaleUp Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.