Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Revolut może pozyskać nawet 1 miliard USD finansowania
July 5, 2021, 4:24 PM

Revolut może otrzymać 750 miliona GBP (około miliarda USD) dofinansowania, co sprawi, że Revolut będzie jednym z najwyżej wycenianych fintechów w Europie.

Flexee - wynagrodzenie wypłacane w dowolnej chwili
July 5, 2021, 2:53 PM

Nowa aplikacja Flexee ma dać użytkownikom możliwość wcześniejszego wypłacania już zarobionych pieniędzy. 

Poznaj inwestora - webinar o tym, jak sfinansować innowacyjny pomysł
June 29, 2021, 4:54 PM

Na  bezpłatnym webinarze początkujący przedsiębiorcy poszukujący finansowania skorzystają z wiedzy i doświadczenia inwestorów i przedsiębiorców.

Polski startup TransactionLink zebrał 5.5 mln zł finansowania
June 29, 2021, 2:43 PM

Polski startup TransactionLink zebrał 5.5 mln zł od międzynarodowych inwestorów w startowej rundzie finansowania.

Google uruchamia akcelerator dla startupów związanych z medycyną i zdrowiem
June 23, 2021, 10:12 AM

Projekt będzie prowadzony przez zespół warszawskiego Campusu Google for Startups, a wszystkie zainteresowane startupy mogą aplikować do 23 sierpnia.