Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Konkurs „Zagraj o mentoring” inQUBE i InCredibles
April 15, 2021, 2:18 PM

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, oraz stworzony przez Sebastiana Kulczyka program mentoringowy InCredibles , zapraszają startupy do udziału w konkursie „Zagraj o mentoring”.

PKO BP inwestuje w startup inStreamly. Spółka pozyskała 4,8 mln złotych
April 15, 2021, 10:29 AM

Środki pozwolą inStreamly przeprowadzić ekspansję na kolejne zagraniczne rynki.  W inwestycji udział wzięły Supernode Global, Colopl Next i PKO VC. 

Sztuczna inteligencja wskaże firmy, w które nie warto inwestować
April 15, 2021, 10:22 AM

Zdaniem ekspertów, najpóźniej do 2025 roku najważniejszym doradcą dla funduszy venture capital i private equity będzie sztuczna inteligencja. To SI określi czy startup rokuje, czy też nie.

Rusza druga edycja programu pre-akceleracyjnego Huge Thing i Google for Startups
April 1, 2021, 1:20 PM

Tegoroczna wiosenna edycja programu Huge Thing odbędzie się całościowo online i potrwa 7 tygodni. Nabór projektów trwa do 11 kwietnia.

72 miliony euro dla startupów w Europie Środkowo-Wschodniej
April 1, 2021, 10:32 AM

Startuje fundusz KAYA VC. To efekt transformacji funduszu Enern, który do tej pory wsparł nad Wisłą takie podmioty jak DocPlanner, Booksy, czy Twisto.