Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Cobin Angels opublikuje pierwszy w Polsce raport o rynku aniołów biznesu
6 kwietnia 2022, 15:35

Obecnie trwa zbieranie danych do raportu. Do wypełnienia ankiety są zaproszeni wszyscy aniołowie biznesu, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami.

Mindgram pozyskuje 7 mln euro na rozwój platformy wspierającej zdrowie psychiczne
5 kwietnia 2022, 10:04

Rundzie seed przewodził czeski fundusz Credo Ventures. Pieniądze wyłożyli również dotychczasowi inwestorzy startupu – Market One Capital oraz Pamoja Capital.

Campiri, czyli Airbnb z kamperami, oferuje nowe ubezpieczenie
1 kwietnia 2022, 15:41

Platforma rozszerza swoją działalność o rynek słowacki, a wspólnie z Wartą uruchamia w Polsce unikalny pakiet ubezpieczeniowy obejmujący m.in. ubezpieczenie OC, autocasco, czy assistance.

Google powołuje fundusz wsparcia dla ukraińskich startupów o wartości 5 mln USD
31 marca 2022, 12:27

Firmy biorące udział w programie otrzymają pomoc do 100 tysięcy dolarów. Mowa tu zarówno o środkach finansowych, stałym wsparciu mentorskim jak i darmowych kredytach na usługi chmurowe Google.

Startup 4GOAL.app stworzył aplikację dla piłkarzy
29 marca 2022, 10:09

Aplikacja otrzymała wyróżnienie na gali Mobile Trends Awards 2021 m.in: za tworzenie bezpiecznej przestrzeń kształcenia przyszłych piłkarzy i piłkarek.