Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Alior Bank rozpoczął nabór do 5. edycji programu RBL_START
6 września 2022, 14:20

Zwycięskie startupy mogą liczyć na 10 tys. euro nagrody oraz współpracę z bankiem lub jego partnerami. Nabór do akceleratora potrwa do 30 września 2022 r.

Polski startup DoxyChain pozyskuje ponad 2 mln EUR
6 września 2022, 14:15

Firma dostarcza infrastrukturę do zarządzania dokumentami opartą na technologii blockchain. Otrzymane środki mają pomóc w rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej.

Ruszają konkursy dla kobiet „MOCne w biznesie”. Do zgarnięcia nawet 50 tys. EUR
5 września 2022, 10:00

Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozdają granty dla przedsiębiorczyń oraz pań planujących założenie firmy.

Fundusz Startups Ukraine Support od Google wesprze kolejne 16 startupów
25 sierpnia 2022, 15:36

Wybrane przez Google firmy z Ukrainy otrzymają 100 tys. USD inwestycji finansowej, a także kredyty Google Cloud oraz wsparcie produktowe i techniczne.

Unfold.vc inwestuje w agrotechowy startup AgronetPRO
23 sierpnia 2022, 10:12

Dodatkowy kapitał w wysokości ponad 1 mln PLN polska spółka planuje przeznaczyć na rozwój produktu i ekspansję zagraniczną.