Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
PFR Ventures podwoiło budżet programu PFR Private Equity
September 28, 2021, 12:22 PM

Na inwestycje w lokalne i międzynarodowe zespoły zarządzające funduszami private equity PFR Ventures przeznaczy ponad 1,1 mld PLN.

PKN Orlen wystartował z drugą rundą programu akceleracyjnego dla przedsiębiorców
September 22, 2021, 4:31 PM

W I rundzie Programu Orlen Skylight accelerator udział wzięło ponad 100 startupów z kraju i zagranicy.

Holo4Med - startup z sektora MedTech szuka kapitału w drodze crowdfundingu
September 21, 2021, 2:44 PM

Innowacje polskiego startupu Holo4Med zmieniają rzeczywistość leczenia chorych w naszym kraju. Platforma MediSmart rozwiązuje wyzwania związane z opieką medyczną pacjentów w szpitalu i w domu oraz funkcjonowaniem placówki medycznej.

Startup Contest: kto powalczy o 30 tys. EURO w gotówce?
September 13, 2021, 5:14 PM

Do konkursu zgłosiło się ponad 300 startupów z 46 krajów. Przeważająca część projektów pochodzi z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Izraela.

Break&Wash – polski startup zadba o higienę kierowców
September 13, 2021, 8:00 AM

To pierwsza firma w Polsce, która dostarcza gotowe rozwiązania vendingowe pralko-suszarek dla stacji benzynowych i miejsc obsługi podróżnych.