Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Startup Foodsi pozyskał 6 mln PLN. Chce ratować jedzenie ze sklepów i restauracji
3 października 2022, 16:42

Finansowanie zapewniły m.in. fundusze CofounderZone i Satus Starter oraz inwestorzy prywatni, w tym założyciele Pyszne.pl.

Startup qbik stworzył pilota do obsługi restauracji
28 września 2022, 13:15

Startup szuka inwestorów, aby dopracować i skomercjalizować swoje narzędzie. Za pośrednictwem platformy crowdfundingowej forc.ee chce pozyskać 650 tys. złotych na rozwój.

Startup Woltair pozyskał 16 mln EUR. Pomoże ogrzać i zasilić polskie domy czystą energią
27 września 2022, 13:53

Pozyskane środki pomogą m.in. w dalszego rozwoju działalności w Polsce oraz ekspansji w Europie Zachodniej.

Deel wchodzi do Polski. Pomoże firmom zatrudniać pracowników z całego świata
26 września 2022, 15:30

Amerykański jednorożec Deel rozpoczął działalność na polskim rynku. Oferuje rozwiązania dla biznesu z zakresu m.in. zarządzania kadrami oraz wynagrodzeniami.

Wrocławski startup Healthcann zapowiada kampanię crowdfundingową
23 września 2022, 10:59

Zapisy na akcje spółki mają ruszyć za około miesiąc. Zbiórka będzie promowana przez platformę Crowdway. W planach Healthcann jest m.in. ekspansja zagraniczna.