Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Infoshare 2022 czeka na startupy i oferuje 30 tys. euro w gotówce
17 maja 2022, 14:23

Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy.

Polish-Ukrainian Startup Bridge rusza z nową inicjatywą dla startupów z Ukrainy
16 maja 2022, 17:13

Celem PUSB jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych, a następnie akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polski.

Tidio pozyskało kwotę ponad 110 mln PLN w Serii B
13 maja 2022, 15:57

Spółka planuje podwoić liczbę swoich pracowników, zatrudniając specjalistów od marketingu i produktu oraz deweloperów z międzynarodowym doświadczeniem.

FinTech Insider patronem medialnym Startup Areny. Zapraszamy do Łodzi już 24 maja
6 maja 2022, 14:08

To ukraiński serwis piszący o branży fintech i nowych technologiach. Jego misją jest m.in. prezentacja obiecujących startupów z Ukrainy.

Rusza program dla startupów od Chmury Krajowej i Google Cloud
6 maja 2022, 11:52

Ma on na celu szybszy rozwój młodych innowacyjnych firm, dzięki wsparciu w zakresie technologii i biznesu oraz wykorzystaniu narzędzi Google Cloud.