Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Aplikacja Pacific wystartuje w sierpniu lub wrześniu. Za zakupy online zapłacisz kodem QR
May 25, 2021, 1:58 PM

Pacific to fintech z Poznania, który tworzy rozwiązania płatnicze dla branży e-commerce i mediów społecznościowych. Aplikacja będzie dostępna w App Store i Google Play.

Składka zdrowotna w górę. Dla startupów to zła wiadomość [ANKIETA]
May 24, 2021, 3:10 PM

Wśród jednoosobowych działalności gospodarczych jest wiele startupów, a te często korzystają z usług freelancerów. Polski Ład dla sporej części z nich oznacza wzrost kosztów - jak oceniają zmiany?

Lexly - aplikacja przybliży dostęp do usług prawnych
May 20, 2021, 11:20 AM

Premiera aplikacji „Lexly” zaplanowana jest w sklepie Google Play oraz App Store na III kwartał 2021 roku. Spółka ma w planach również debiut na NewConnect.

Fintech Spoko.app nawiązuje partnerstwo z Checkout.com
May 13, 2021, 3:31 PM

Fintech Spoko.app łączy siły z platformą płatniczą Checkout.com. Klienci Spoko.app otrzymają rozwiązania w zakresie przekazywania pieniędzy przez aplikację.

Kitch pozyskuje ponad 3 mln EUR by pomóc restauracjom z dostawami
May 12, 2021, 10:09 AM

Kitch to lizboński startup, który stworzył rozwiązanie dedykowane restauracjom. Aplikacja pozwala placówkom zachować kontrolę w zarządzaniu dostawami online. Pozyskała 3,25 mln euro na rozwój.