Aleksandra Buczkowska z mBanku w radzie nadzorczej PSP, operatora BLIKA

Aleksandra Buczkowska jest dyrektor zarządzającą ds. produktów i segmentów klienckich w Pionie Bankowości Detalicznej mBanku, z którym związana jest od 2010 roku. W mBanku tworzyła między innymi CRM operacyjny oraz rozwijała analityczny. Kierowała pracami rozwoju nowego biznesu m.in. mOKAZJI oraz platformy Real Time Marketingu. Wdrożyła metodykę Agile Analytics i kulturę testów A/B w komunikacji bezpośredniej.

Posiada również doświadczenie zarządzania Contact Center, gdzie rozwijała hybrydowy model kontaktu, czyli taki, w którym optymalne doświadczenie klienta zapewniają połączone siły człowieka oraz technologii. W obecnej roli w mBanku skupia się na kreowaniu wartościowych usług dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców.

Zmiany w radzie nadzorczej operatora BLIKA

BLIK stał się codziennością dla wielu polskich klientów, którzy wybierają go jako wygodną i uniwersalną metodę płatności. Standard ten jest unikalną propozycją, wyrazem nowoczesności całego sektora bankowego. Dlatego to dla mnie ogromny zaszczyt, że jako członek Rady Nadzorczej będę mogła kształtować przyszłość tego rozwiązania, a dzięki temu – polskiego rynku płatności i nowoczesnej gospodarki – mówi Aleksandra Buczkowska.

W składzie rady nadzorczej Aleksandra Buczkowska zastąpiła dotychczasowego przedstawiciela mBanku, Piotra Puchalskiego, który był jej członkiem od kwietnia 2015 roku, w tym przez trzy lata przewodniczącym, a obecnie znalazł się w zarządzie mLeasing. Wspierał zarząd PSP szczególnie w realizacji strategii budowy pozycji BLIKA w ecommerce oraz przy partnerstwie z Mastercard.

Aleksandra Buczkowska zastąpi Piotra Puchalskiego

– Dziękujemy Piotrowi Puchalskiemu za wiele lat doskonałej współpracy i jego ogromne zaangażowanie oraz wsparcie dla rozwoju BLIKA. Cieszę się, że tak wysokiej klasy eksperta, jako przedstawicielka mBanku zastępuje Aleksandra Buczkowska osoba z niekwestionowaną wiedzą i osiągnięciami, szczególnie w zakresie budowania doświadczeń klienta – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Rada nadzorcza jest bardzo ważnym organem w Polskim Standardzie Płatności. Znajdują się w niej przedstawiciele 6 banków – założycieli i udziałowców spółki oraz Mastecarda.

– Można powiedzieć, że nie jest to typowa rada nadzorcza, która wyłącznie kontroluje prace spółki. To bardzo poważne wsparcie i bliska współpraca, dzięki której możemy działać szybko i sprawnie, korzystając z wiedzy i praktycznego doświadczenia ludzi od lat związanych z nowoczesną bankowością, technologią i rynkiem płatności – podsumowuje Dariusz Mazurkiewicz.