Alexa ma pomagać gościom hoteli w świadczeniu wielu usług, począwszy od zamawiania obsługi pokoju hotelowego, a skończywszy na wykonaniu telefonu by wydać zalecenia dotyczące kolacji. O sprawie informuje serwis Reuters.

Alexa zamówi za Ciebie śniadanie

Współpraca Amazona i sieci hoteli ma się rozpocząć już latem tego roku w wybranych obiektach Marriott. Niezależne media mówią, że przedstawiciele hotelu przetestowali najpierw kilka rozwiązań, m.in. Siri od Apple, by sprawdzić które z nich najlepiej pasuje do polityki ich firmy. Wybór padł na Alexe od Amazona, która pomoże hotelowym gościom i umili ich pobyt. – Współpracujemy z wieloma partnerami w celu przetestowania pojawiającej się technologii, abyśmy mogli uczyć się i wykorzystywać to, co naszym zdaniem poprawi wrażenia gości – skomentował sprawę przedstawiciel sieci hoteli.

Nawiązanie współpracy z branżą hotelarską ma zapewnić Amazonowi pozyskanie większej liczby użytkowników urządzeń Echo. Do tej pory nie jest znane ile dokładnie zostało ich sprzedanych, jednak firma mówi o milionach egzemplarzy. Amazon ostatnimi czasy podbija wiele rynków – dwa tygodnie temu pisaliśmy Wam, że firma postawiła również na streaming wydarzeń sportowych w Europie. Firma Jeffa Bezosa wykupiła prawa do transmisji 20 meczów piłki nożnej w najbliższym sezonie angielskiej Premier League. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

/Asia Stankiewicz