Od dziś klienci Alior Banku mogą za pomocą karty płatniczej oraz telefonu z aplikacją Google Pay dokonać transakcji zbliżeniowej bez użycia PIN-u do podwyższonej kwoty 100 zł włącznie. Dotychczasowy limit wynosił 50 zł, zwiększył się więc dwukrotnie.

Z dniem 20 marca wszyscy klienci Alior Banku posiadający dowolną kartę płatniczą Mastercard mogą płacić zbliżeniowo do kwoty 100 zł bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Usługa dotyczy także płatności za pomocą aplikacji Google Pay.

– W oferowanych przez Alior Bank płatnościach Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay można dokonywać płatności na wyższe kwoty bez użycia PIN ze względu na wykorzystaną autoryzację biometryczną – mówi Artur Owsianka, Dyrektor Departamentu Systemów Płatniczych i Rozliczeń.

Alior przypomina, że czasem terminal woła o PIN przez PSD2

– Podczas korzystania z płatności zbliżeniowych pamiętajmy także o tym, że system pomimo podwyższonego limitu może poprosić nas o wprowadzenie kodu PIN dla  wybranych transakcji. Konieczność wprowadzenia PIN może mieć miejsce nawet przy zakupach za 5 zł. Wynika to z wymogów regulacji PSD2 i ma na celu ochronę naszych środków – dodaje Artur Owsianka.

Zmiany te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa klientów robiących zakupy stacjonarnie w czasie pandemii koronawirusa i są odpowiedzią na rosnącą popularność płatności bezgotówkowych.

Podwyższenie limitu dla transakcji zawieranych zbliżeniowych zostało wprowadzone w systemach Alior Banku automatycznie, nie trzeba przeprowadzać w tym celu dodatkowej aktywacji. Rozwiązanie działa na wszystkich wydanych przez bank kartach Mastercard z technologią zbliżeniową.