Alior Bank udostępnił użytkownikom Portalu Developera usługę FX za pośrednictwem interfejsu programistycznego aplikacji (API). Rozwiązanie umożliwia wszystkim zainteresowanym łatwą integrację z systemami zewnętrznymi. Dzięki niej użytkownicy platformy otrzymują natychmiastowy dostęp do szerokiego wachlarza walut i najlepszych kursów wymiany.

Alior Bank udostępnia API Premium do wymiany walut

Dodatkowo API zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dać jego użytkownikom pełną elastyczność zawierania transakcji, a także dostęp do ich statusów i historii. Szeroki zakres funkcjonalności API FX Trade daje możliwość budowy własnych rozwiązań do wymiany walut.

–  To nasze kolejne działanie w zakresie otwartej bankowości i mamy nadzieję, że wdrożone właśnie narzędzie API FX Trade spotka się z przychylnymi recenzjami użytkowników Portalu Developera. Funkcjonalność do wymiany walut już teraz jest dynamicznie rozwijana na rynkach zagranicznych, mamy nadzieję, że w Polsce stanie się podobnie – mówi Krzysztof Grzeszczuk, Dyrektor ds. Open Banking w Alior Banku.

W pierwszej odsłonie API Premium, zgodnie z koncepcją otwartej bankowości, zostanie udostępnione na Sandboxie klientom korporacyjnym, jak również partnerom, deweloperom i wszystkim zainteresowanym odkrywaniem zalet tego rozwiązania. W kolejnym etapie Alior Bank udostępni klientom korporacyjnym produkcyjną wersję zautomatyzowanej usługi wymiany walut.